logo mzwikUczniowie klasy IVa z naszej Szkoły wzięli udział w drugiej edycji warsztatów ekologicznych pod hasłem „Woda w przyrodzie” organizowanych przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach. Tematem przewodnim warsztatów była otaczająca nas woda, jej rola i właściwości, dostępne zasoby, konieczność ochrony wód oraz racjonalna gospodarka wodno-ściekowa. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak cennym zasobem w środowisku jest woda, jaką spełnia rolę oraz jaką drogę i jakie procesy musi przejść, zanim pojawi się w kranie.

Warsztaty odbywały się online w okresie od października 2020 do stycznia 2021 roku i były podzielone na V etapów: I – Cykl hydrologiczny, czyli obieg wody w przyrodzie, II – Oczyszczanie wody, III – Oszczędzanie wody, IV – Co się dzieje z brudną wodą? i V – Co się w ścieku nie mieści? Każdy etap kończył się zadaniem, które było oceniane.

Uczestnicy mieli za zadanie: wykonać krzyżówkę, napisać wiersz, wykonać kolaż zdjęć, przygotować domowy filtr wody oraz wykonać plakat.

Wszystkie prace zostały sprawdzone i ocenione. Suma punktów uzyskanych przez Szkołę została podzielona przez liczbę uczestników zgłoszonych przez tą szkołę. Nasi uczniowie uzyskali w końcowym podsumowaniu 1088 punktów co dało im 5 miejsce.

Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w warsztatach za Wasz trud, wkład czasu i zaangażowanie. Prace, które od Was otrzymywałam były pięknie wykonane. Na zakończenie warsztatów zostały przyznane nagrody za etap szkolny:

1 miejsce

Magdalena Drożdż, Antoni Muniak, Karol Jacek