konkurs1Zapraszamy uczniów klas czwartych, szóstych i siódmej do udziału w IV Gminnym Konkursie Ekologicznym dla szkół podstawowych „Przyroda i ja” organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

na ratunek ziemiZapraszam do udziału w Wojewódzkim Konkursie „Na Ratunek Ziemi”. Tegoroczny temat konkursu to „Globalne ocieplenie Klimatu”.

chemiaNauki przyrodnicze zajmują się badaniem otaczającego nas świata. Jedną z nich jest chemia, która koncentruje się na badaniu: z czego składają się substancje , co można z substancji otrzymać (czyli na poznaniu ich właściwości), jak substancje mogą być wytwarzane i dlaczego substancje mogą się zmieniać.

znamieKlasa siódma w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Myślenicach realizowała program profilaktyczny: "Co musisz wiedzieć o czerniaku skóry?". Było to rozszerzenie wiedzy na temat chorób skóry, którą poznawali na wrześniowych lekcjach biologii.

wycieczka6a 25W czwartek 5 października 2023r. wybraliśmy się na wycieczkę przedmiotową do ZOO w Krakowie, a następnie do Planetarium w Niepołomicach. Opiekunami wycieczki były Panie Krystyna Oliwa, Teresa Salawa-Ogórek, Monika Błachut oraz Pan Bogusław Janas.

recyklingW najbliższą sobotę 7.10.2023 r. w godzinach 9 -13 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbędzie się Myślenicki Piknik Ekologiczny. Można oddać różnego rodzaju odpady i otrzymać sadzonki. Jedną sadzonkę można otrzymać za:

recyklingOd 1 października 2023 roku wznowiona została akcja związana z selektywną zbiórką odpadów wtórnych. Akcja będzie prowadzona od 1 października 2023r. do 15 maja 2024r.

recyklingW najbliższą sobotę w godzinach 9 -13 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbędzie się Myślenicki Piknik Ekologiczny. Można oddać różnego rodzaju odpady i otrzymać sadzonki. Jedną sadzonkę można otrzymać za:

recykling15 maja 2023r. dobiegła końca kolejna edycja konkursu, w której uczestniczyło 13 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice, w tym nasza szkoła.

mg 8257Dzień Ziemi to święto na cześć naszej wyjątkowej planety! Jego głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń, które stoją przed naszą planetą oraz promowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Dzień Wody to jedyna taka chwila, kiedy świat jednoczy się wokół wody. Zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wody i urządzeń sanitarnych pozostaje wciąż aktualnym wyzwaniem gospodarki wodnej na całym świecie.

recyklingKwietniowa zbiórka surowców wtórnych odbędzie się 18 i 19 kwietnia (wtorek i środa).

Serdecznie zapraszamy do udziału! :)