recyklingW miesiącu marcu Szkolna Zbiórka Surowców Wtórnych odbędzie się 15 i 16 marca, czyli w środę i czwartek. Zapraszamy do udziału!

 

 

Krystyna Oliwa

wyniki konkursuMiło nam poinformować, że uczennica klasy 6a Magdalena Drożdż zdobyła wyróżnienie w kategorii klas VI, praca plastyczna „Rajski ptak”, w Trzecim Gminnym Konkursie dla uczniów szkół podstawowych „Przyroda i ja” pod patronatem Burmistrza Miasta i gminy Myślenice.

kula ziemskaZapraszam do udziału w Konkursie "Na ratunek Ziemi" pod tytułem "KLIMAT".

recyklingZbiórka surowcow wtórnych w styczniu odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek 23.01 oraz we wtorek 24.01.

 

Zapraszamy do udziału! :)

recyklingOd 1 października wznowiona została akcja związana z selektywną zbiórką odpadów wtórnych. Akcja będzie prowadzona od 1 października 2021r. do 15 maja 2023 r.

piekna chemia 55 października uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych, które zostały zorganizowane przy współpracy z Politechniką Krakowską, a poprowadził je mgr inż. Michał Dymek, doktorant z Katedry Chemii i Technologii Organicznej Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej tejże uczelni.

recyklingZakończyła się szkolna zbiórka surowców wtórnych, która była realizowana w naszej szkole, w ramach programu edukacji ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami prowadzonego przez Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Jesteśmy wdzięczni ZUO za tą inicjatywę, bo dzięki niej możemy kształtować u uczniów postawy proekologiczne, uczyć zmniejszania ilości odpadów poprzez segregację i wpływać na zmniejszenie niekontrolowanego wprowadzania odpadów do środowiska.

dzien zdrowia22Nasza szkoła otrzymała podziękowania za włączenie się w Obchody Światowego Dnia Zdrowia 2022 w Szkołach Podstawowych Powiatu Myślenickiego. Znajdują się one poniżej. Zapraszamy również do obejrzenia filmiku podsumowującego akcję - link znajduje się tutaj.

dzien ziemi22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień  Ziemi. Jest to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

 

Obchody tego święta  są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Jest to także sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego.

 

dzien zdrowia22Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948r. Obchodzony jest 7 kwietnia. Tegoroczne hasło Dnia to „Our planet, our health - Nasza planeta, nasze zdrowie”.

dzien wodyKlasa 7a i 7b zgłębiając tajniki wiedzy o wodzie na lekcjach chemii, postanowiła przybliżyć innym uczniom klas 1 – 3 problemy jakie mamy z tą przecież najważniejszą dla wszystkich organizmów żywych substancją i przygotowała przedstawienie, które zaprezentowała swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Back to top