dscf7271

24 czerwca 2022 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. O godzinie 8:00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w Sanktuarium NNMP w Myślenicach. Następnie na boisku szkolnym odbyło się uroczyste podsumowanie roku wraz z wręczeniem nagród i świadectw. Wręczono m. in. nagrody Srebrnej i Złotej Tarczy oraz nagrody dla najlepszych uczniów.

Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcin Siudziński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka zapraszają na uroczystość wręczenia Chorągwi Wojska Polskiego połączoną z Przysięgą Wojskową żołnierzy, która odbędzie się w niedzielę 10 lipca 2022 r. o godzinie 11:00 na Rynku Miejskim w Myślenicach.

Szczegóły na plakacie poniżej.

przysiega wojskowa 22

bal 2002 2215.06 klasy ósme uczestniczyły w Balu Ósmoklasisty. Pięknie przystrojone stoły, wspaniała muzyka (niezawodnie imprezę obsługiwał DJ Napoleon), odświętne stroje stworzyły niesamowitą atmosferę tego spotkania.

Informujemy, że Centrum Aktywności Lokalnej w Myślenicach organizuje w miesiącu lipcu zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Harmonogram zajęć znajduje się poniżej na plakacie. W środy Centrum organizuje taneczne środy. Szczegóły na drugim plakacie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i mile spędzonego czasu. :)

cus1
cus2

wawelW ostatnim tygodniu nauki, we wtorek 21 czerwca 46 uczniów naszej szkoły z klas IV i z klasy V pod opieką nauczycieli: Jadwigi Lenart, Magdaleny Kocur, Moniki Wójtowicz i Przemysława Senderskiego wybrali się do królewskiego miasta Krakowa - dawnej stolicy Polski. Głównym punktem programu wycieczki był udział w lekcji ,,Z archeologią przez wieki na Wawelu”. Poniżej krótka relacja z tego przeżycia.

niedzica2022 7Dnia 13 czerwca 2022 nasza klasa 6a wraz z klasą 7a pojechały na wycieczkę do Niedzicy i Czorsztyna. Oprócz młodzieży uczestniczyli w wyprawie także nasi wychowawcy: pani Anita Wygona -Wątor, pani Magdalena Miętka, pan Krzysztof Dziura, oraz pan Przewodnik -Robert Korzeń. W czasie długiej jazdy autobusem pan Przewodnik przekazywał nam wiele ciekawych informacji dotyczących miejsc, w których się aktualnie znajdowaliśmy.

ojcow2022 42Dnia 31 maja 2022 roku klasy 4a i 5a wraz z wychowawcami Panią Katarzyną Twardosz i Panem Przemysławem Senderskim oraz Panią Ireną Chwiej udały się do Ojcowskiego Parku Narodowego oraz do Zamku Pieskowa Skała.

birkenau27.05.2022r. klasy 8a i 8b pod opieką pań: Mirosławy Chmiel, Krystyny Oliwy, Teresy Salawy – Ogórek oraz pana Bogusława Janasa udały się na wycieczkę do Miejsca Pamięci - Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

dzien dziecka 22aW niedzielę 29 maja 2022 roku zapraszamy do Parku na Zarabiu na Myślenicki Dzień Dziecka. Odbędzie się on w godzinach 15.00 - 19.00. Na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji. Szczegóły znajdują się na plakacie poniżej.

niepolomiceW poniedziałek 9 maja 2022 r. wybraliśmy się na wycieczkę klasową wraz z naszą wychowawczynią Panią Anitą Wygoną-Wątor i Panią TeresąSalawą-Ogórek do Niepołomic, do jednego z najstarszych w Polsce Planetariów. Choć w Niepołomicach zostało ono otwarte w 2010 roku, to jego aparatura ma obecnie już 67 lat i była wcześniej używana w dawnym krakowskim Planetarium. Mimo swojego wieku projektor nadal umożliwia odtwarzanie wyglądu nieba o dowolnej porze roku.

Jak co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Celem Światowego Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę.

W ramach obchodów Dnia Ziemi klasa Va wraz z wychowawcą podjęła akcję sprzątania świata. Wspólnie z moimi uczniami postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla środowiska- sprzątnąć fragment pobliskiego parku, koniecznie przy tym segregując zebrane śmieci. Obchody Dnia Ziemi są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety.

wychowawca Przemysław Senderski

5a1