niewidomy 22W piątek 25 lutego w naszej szkole pojawili się niezwykli goście: Sławomir Cywka oraz Agnieszka Majnusz z Fundacji Transgresja. Poprowadzili oni dla czterech klas warsztaty "Savoire vivre wobec osób z niepełnosprawnościami".

warsztaty teatralneUczniowie klasy 7a we środę 22.02. pod opieką pani Katarzyny Twardosz i wychowawczyni pani Anity Wygony-Wątor uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Teatrze Bagatela.

 

cusDrodzy Ósmoklasiści!
 
Jeśli nie macie jeszcze sprecyzowanej ścieżki dalszego kształcenia zapraszamy Was do udziału w warsztatach rozwojowych prowadzonych przez Centrum Aktywności Lokalnej w Myślenicach. Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej. Obowiązują zapisy.

bn zyczenia2

 

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

Cyprian Kamil Norwid

 

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2023 życzymy wszystkim prawdziwie pogodnych Świąt Narodzenia Pańskiego, spokoju, zdrowia, uśmiechu i radości z przeżywania świątecznych chwil.

recyklingW miesiącu grudniu zbiórka surowców wtórnych odbędzie się 12 (poniedziałek) i 13 (wtorek). Przypominam, że zbieramy makulaturę, zakrętki, butelki plastikowe, puszki aluminiowe, baterie i drobny sprzęt AGD i elektroniczny. Informacje o przyniesionych surowcach klasy I - IV przekazują wychowawcom, a klasy V - VIII wyznaczonym uczniom.

 

Szczegółowa informacja o akcji znajduje się na stronie szkoły – pod tym linkiem.

 

Krystyna Oliwa

dzien niepelnosprawnych3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 30 lat temu.

teatr ludowyW tym roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Bliżej Kultury - poznajemy krakowskie teatry!”

5a muzeum 1We wtorek 29 listopada klas 5a wybrała się do  Muzeum Niepodległości w Myślenicach, aby wziąć udział w zajęciach połączonych z warsztatami „Na tropie pająków, światów i turonia- muzealna gra w poszukiwaniu bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów ukrytych w prezentach”.

 

grecjaW czwartek 24.11.22 klasa 5B wystąpiła w roli greckich bogów i bogiń. Była to już II parada, która odbyła się w naszej szkole. Uczniowie przebrali się za greckich bogów i boginie, zadbali o wyjątkowe stroje, charakteryzację, atrybuty, a także przedstawili najważniejsze informacje o swojej postaci. 

 

logo orientW sobotę 19 listopada o 8:30 wyruszyliśmy wraz z innymi uczniami szkół z naszego miasta oraz nauczycielami do Bielska - Białej, aby wziąć udział w imprezie regionalnej organizowanej w ramach projektu „Orienteering łączy i angażuje”.

romantyzm plakat200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się Ballady i romanse Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym rok 2022 został ustanowiony w Polsce Rokiem Romantyzmu. Chcąc wpisać się w jego obchody zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy.

Back to top