owady przekazanie 03W najbliższym otoczeniu człowieka roi się od różnego rodzaju niewielkich stworzeń, których znaczną grupę stanowią owady. Jedne są sprzymierzeńcami człowieka, inne przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Ale na pewno każdy owad pełni w przyrodzie niezwykle ważne funkcje.

pedagogiczna14 września 2023 r. klasa 6b wraz z nauczycielami, panią Moniką Wójtowicz oraz panią Moniką Błachut, wzięła udział w niezwykłej lekcji bibliotecznej poświęconej podróżom. Opowiadała o nich wyjątkowa osoba, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach, podróżniczka, ale przede wszystkim gawędziarka - pani Krystyna Łętocha.

LOGO SP1 500Zapraszamy wszystkich do odwiedzania i polubienia profilu naszej szkoły na Facebook-u.:) 

 

Link: https://www.facebook.com/sp1myslenice

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

 

Ulotka omdlenia - kliknij tutaj.

witaj szkoloDyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 04.09.2023r. (poniedziałek) wg następującego harmonogramu:

 

podreczniki religiaWykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2023 - 2024 dostępny jest pod tym linkiem.

W dniu 6.07.2023r. (czwartek) od godziny 8:15 w sekretariacie szkoły można odbierać zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty.

zakonczenie roku23 39W dniu 23 czerwca 2023 roku (piątek) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 8:00 społeczność naszej szkoły uczestniczyła we mszy świętej w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach.

rozdanie nagrod23 46W przeddzień zakończenia roku szkolnego na boisku szkolnym odbyło się uroczyste spotkanie, w czasie którego Dyrektor szkoły Pan Tadeusz Jarząbek nagrodził wyróżniających się uczniów z poszczególnych klas.

wroclaw 7a 24W dniu 12 czerwca 2023 roku całą klasą 7a pojechaliśmy, pod opieką Pani Anity Wygony- Wątor oraz Pani Katarzyny Twardosz, na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. O godzinie 6:30 wyjechaliśmy z Myślenic.

zakopane 6a 1320 czerwca 2023 r. klasa 6a pod opieką p. Przemysława Senderskiego i p. Marcina Gmyrka wybrała się na przedmiotową wycieczkę do Zakopanego. Głównym celem był marsz kondycyjny Doliną Białego, ścieżką nad Reglami, przez Kalatówki do Kuźnic, pod okiem znanego tatrzańskiego przewodnika i edukatora Jana Krzeptowskiego-Sabały. Po drodze uczniowie poznawali historię Podhala oraz poznawali specyfikę tatrzańskiej przyrody. Podziwiali też piękne widoki.

Back to top