DSC 6105001„Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie samemu sobie” –

Ralph Waldo Emerson

 

wolontariatsp1 logoFranio Foremny to dzielny wojownik, który potrzebuje naszego wsparcia. U chłopca wykryto neuroblastomę - złośliwy nowotwór układu nerwowego. To dziecięcy, bardzo rzadki nowotwór o agresywnym przebiegu, często oporny na leczenie. Wspólnie można zrobić bardzo wiele i niemożliwe staje się możliwe – tak też się stało w naszej szkole. 16 lutego Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla chłopca, aby móc ratować jego życie. Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach przekazała  kwotę 1230 zł 42 grosze wspierając zbiórkę poprzez stronę siepomaga.pl.

wolontariatSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Szkolny Klub Wolontariatu zachęca do wzięcia udziału w kolejnej akcji charytatywnej "Pomóż opatrunkiem".

img 5252W naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Jedynki zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu przy współpracy z Radą Rodziców. Przez cały dzień trwania kiermaszu można było zaopatrzyć się w przeróżne słodkie przekąski.

mikolaj w szpitalu 2022 5Święta to szczególny czas, w którym możemy obdarowywać innych i sprawiać im radość. Dlatego do dnia 20 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbywała się akcja pod nazwą „Mikołaj w szpitalu”, która miała na celu obdarowanie mikołajkowymi prezentami pacjentów przebywających w Szpitalu w Myślenicach, Szpitalu Onkologicznym w Krakowie oraz wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej w Lubniu.

wolontariatsp1 logoW sobotę 29 października 2022 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu naszej szkoły zainicjowali i zorganizowali akcję sprzątania grobów na cmentarzu na Stradomiu.

 

wolontariatsp1 logoSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

KREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

wolontariatsp1 logo"Szanujcie, kochajcie i wspomagajcie starszych ludzi, gdyż oni byli

tacy jak my, a my będziemy tacy jak oni..."

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Rozpoczynamy akcję charytatywną Pomoc dla Seniora, którego organizatorem jest Klub Wolontariatu w Myślenicach.

wolontariatsp1 logoZapraszamy do kolejnej akcji, którą organizuje Klub Wolontariatu Myślenice. Dzień Matki i Dzień Dziecka to wyjątkowy i magiczny czas. Chcemy, by słodkie upominki powędrowały do wielu dzieci i matek znajdujących się w trudnej sytuacji.

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”

paczkiTłusty Czwartek to zdecydowanie najsłodszy dzień w roku. W tym dniu i w naszej szkole słodyczy nie brakowało, a to za sprawą kiermaszu, który odbył się dzięki Uczniom i Rodzicom klas 1-8.

pudelko po butachW dniach od 28 lutego do 7 marca w naszej szkole odbyła się charytatywna zbiórka na rzecz poszkodowanych mieszkańców Ukrainy. W obliczu wojny społeczność tego kraju potrzebuje naszego wsparcia. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Nasi uczniowie i ich Rodzice nie byli obojętni na niesienie pomocy potrzebującym.

Back to top