myslenice kapsulaMiło mi poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły odpowiedziało na moją zachętę wzięcia udziału w konkursie plastycznym i pisarskim pt. "Współczesne Myślenice zamknięte w kapsule czasu” organizowanym przez Muzeum Niepodległości pod patronatem burmistrza pana Jarosława Szlachetki. Jest to już trzeci konkurs w obszarze historycznym organizowany przez Muzeum Niepodległości, w którym uczniowie naszej szkoły zdecydowali się wziąć udział.

logo mzwikUczniowie klasy IVa z naszej Szkoły wzięli udział w drugiej edycji warsztatów ekologicznych pod hasłem „Woda w przyrodzie” organizowanych przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach. Tematem przewodnim warsztatów była otaczająca nas woda, jej rola i właściwości, dostępne zasoby, konieczność ochrony wód oraz racjonalna gospodarka wodno-ściekowa. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak cennym zasobem w środowisku jest woda, jaką spełnia rolę oraz jaką drogę i jakie procesy musi przejść, zanim pojawi się w kranie.

Miło nam poinforomować, że uczennica klasy 8b Patricia Frevel zakwalifikowała się do zawodów drugiego stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Poniżej znajduje się list gratulacyjny przesłany na ręce P. Dyrektora Tadeusza Jarząbka.

List gratulacyjny OMJ - kliknij tutaj.

Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w dalszym etapie Olimpiady. :)

biblioteka mceMiło nam poinformować, że w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy O Środkach Masowego Przekazu, II miejsce zajęła nasza uczennica Alina Hajderek.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji było „Ja” rzeczywiste i „ja” wirtualne. Moja obecność w przestrzeni realnej i cyfrowej. Praca Aliny, zatytułowana  „Obrazki z życia siódmoklasisty. W nieco krzywym zwierciadle” zyskała uznanie jury konkursowego.

Autorce serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych przedsięwzięciach! :)

Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym trójka naszych uczniów została nagrodzona przez P. Burmistrza Jarosława Szlachetkę nagrodą dla wybitnie uzdolnionych uczniów. Tego zaszczytu dostąpili:

  • Patricia Frevel
  • Ewa Kaczanowska
  • Arkadiusz Brytan

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów! :)

burmistrz_2020_1
burmistrz_2020_3
burmistrz_2020_2

 

orientacja2o października 2020 roku odbył się Myślenicki Orienteering czyli marsz na orientację. Zadaniem było znalezieniem 16 punktów umieszczonych na mapie Zarabia. Mapa miała kształt piórnika, do którego trzeba było „włożyć” strugaczkę, ołówek, linijkę i kredkę.

logo mysleniceMiła uroczystość miała miejsce w Muzeum Niepodległości. To tutaj odbyło się spotkanie, podczas którego Pan Burmistrz Jarosław Szlachetka wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycieli Gminy Myślenice. Wśród nagrodzonych byli nauczyciele naszej szkoły – P. Mirosława Chmiel oraz P. Paweł Biela.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich zebranych przez P. Naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzatę Ciemińską. Następnie głos zabrał P. poseł Władysław Kurowski, który przypomniał o roli i powołaniu zawodu nauczyciela. Pogratulował i podziękował wszystkim pedagogom i życzył wiele wytrwałości w pięknej ale i ciężkiej pracy jakim jest zawód nauczyciela.

konkursSzkoła Podstawowa nr 4 im. św. Jadwigi Królowej przystąpiła do projektu pod nazwą „Myślenicka Szkoła Ćwiczeń MSĆ”. Jednym z zadań było zaprojektowanie logo dla tego projektu.

Celem konkursu m.in. było:

- wyłonienie logo dla projektu Myślenicka Szkoła Ćwiczeń MSĆ,

- rozwijanie kreatywności oraz otwartości na działania dzieci,

- propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród uczniów szkół podstawowych.

We wrześniowym numerze miesięcznkia Sedno ukazał się wywiad z P. dyrektorem Tadeuszem Jarząbkiem. Zapraszamy do przeczytania go pod tym linkiem.

golden voiceJulia Pitala, uczennica klasy Va została finalistką III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego  „THE Golden Voice”.

O tym, kiedy odbędzie się  Koncert Finałowy z udziałem Julki, dowiemy się niebawem, natomiast już TERAZ możemy pomóc Jej zdobyć nagrodę specjalną. O tym, kto zdobędzie nagrodę publiczności decyduje ilość lajków pod fragmentem piosenki zamieszczonym na stronie organizatorów (Facebook). Głosowanie potrwa do czwartku (04.06.) do godziny 18.00.  Gorąco zachęcamy do posłuchania i polubienia występu Julki! :)

LINK DO FILMU.

 

pucharMiło nam poinformować, że Arkadiusz Brytan z klasy 7b został finalistą Małopolskiego Konkursu Tematycznego z informatyki w roku szkolnym 2019/2020. Opiekunem Arka w konkursie był p. Paweł Biela.

 

 

Serdecznie gratulujemy znakomitego wyniku i życzymy wielu dalszych sukcesów! :)

Back to top