mazoretki2022Tegoroczne Mistrzostwa Świata mażoretek odbywały się od 25 do 28 sierpnia w Stegu Arenie w Opolu. Bezpośrednio ze sobą rywalizowały zawodniczki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy, natomiast zdalnie zaprezentowały się zawodniczki z Francji, Chorwacji i Republiki Południowej Afryki.

17 maja 2022 roku odbyła się w WDK w Głogoczowie XVIII  edycja SZKOLNYCH KONFRONTACJ PLASTYCZNYCH, zorganizowana po raz pierwszy po okresie pandemii. W konkursie „W świecie zwierząt – sztuka animalistyczna” wzięło udział 19 uczniów z 6 szkół podstawowych.

szachyW dniach 17 - 19 grudnia na Podkarpaciu odbył się prestiżowy turniej szachowy "TopCoat Consulting Szach Mielec". Kwintesencją szachów są szachy klasyczne, gdzie jedna partia może trwać 3 - 4 godziny i właśnie w takim wymagającym turnieju wzięli udział Ewa i Władysław Pawlikowscy. 

strzelectwoBłażej Ingarden z klasy 5a od lat pasjonuje się strzelectwem, trenując pod okiem instruktorów Sokoła i LOK. Pierwsze zawody 2 lata temu ukończył na ostatnim miejscu, potem awansował na miejsce 5. Tym razem postanowił sięgnąć jeszcze wyżej.

najlepsi2021W Muzeum Niepodległości miała miejsce bardzo miła uroczystość. Pan Burmistrz Jarosław Szlachetka wraz z Panią Naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzatą Ciemińską wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/21.Przyznawane były one za wybitne wyniki w nauce oraz zawodach lub konkursach przedmiotowych.

den2021 maleW dniu dzisiejszym (18.10.2021r.) w sali weselnej Euforia w Myślenicach miała miejsce miła uroczystość. To tutaj odbyło się spotkanie, podczas którego Pan Burmistrz Jarosław Szlachetka wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów szkół z Gminy Myślenice.

matematyka9 września 2021 roku odbył się etap wojewódzki konkursu matematycznego „Krakowska Matematyka 2020/2021”. Ze względu na temat przewodni zadania związane były z setną rocznicą urodzin Stanisława Lema oraz innymi rocznicami związanymi z Krakowem. Zadania konkursowe dostosowane były do poziomu wiekowego.

szkola w czasach zarazyMiło nam poinformować, że uczennice klasy 6a Alicja Ambroży, Martyna Kozyra, Elżbieta Matoga oraz Anna Kasperek zajęły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Szkoła w Czasach Zarazy”, którego organizatorem było Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Neo TM School w Myślenicach. Konkurs obejmował trzy kategorie: Kronika Szkolna, Konkurs Filmowy, Konkurs Plastyczny. Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne w kategorii filmowej. Stworzone przez Nie dzieło stanowi niezwykle wzruszającą i mądrą interpretację tego, czym był dla Nich okres zdalnego nauczania oraz pandemicznej rzeczywistości.

konkurs pianistycznyAlicja Gaweł z 8b i Mikołaj Wątor z 8a, tegoroczni absolwenci szkół muzycznych pierwszego stopnia, zostali laureatami wojewódzkiego konkursu z fortepianu dodatkowego. Choć ich wiodącymi instrumentami są skrzypce i akordeon zdecydowali się przystąpić do konkursu z instrumentu dodatkowego, na którym grają zaledwie drugi rok. Mikołaj zajął pierwsze miejsce, a Alicja drugie!

 

poznajemy ojcowiznęMiło nam poinformować o sukcesach w etapie wojewódzkim naszych uczennic w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowały uczennice: Jagoda Wysocka i Julia Hałas.

 

zywioly w lasachMiło nam poinformować, że koniec roku szkolnego 2020/21 przyniósł kolejny sukces. W dniu 25 czerwca ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Cztery żywioły w lasach”, którego organizatorem był Instytut Badawczy Leśnictwa z siedzibą w Sękocinie Starym.

 

Back to top