wodaMiło nam poinformować, że Kacper Ordon uczeń klasy 4a zajął II miejsce, a Wiktoria Hejmo uczennica klasy 4b III miejsce w teście wiedzy, który odbył się 11 grudnia na zakończenie warsztatów ekologicznych „Woda w przyrodzie 2023”. Warsztaty zostały zorganizowane przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.

hist1Muzeum Niepodległości w Myślenicach ogłosiło konkurs "Wspomnienie z lat 40". Zadaniem uczestników było pozyskanie relacji swoich bliskich i opisanie, w jaki sposób pamięć o II wojnie światowej i jej konsekwencjach funkcjonuje w ich rodzinie. Impulsem do powstania pracy mogła być wystawa Muzeum Niepodległości w Myślenicach pt. ,,Rodzinna kronika. Codzienność małego miasta podczas II wojny światowej.

biblioteka mceMichał Piwowarczyk z klasy 7a został laureatem XIX. Powiatowego Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu „Blogi, vlogi, czaty – oblicza informacji w erze cyfryzacji”.

wojtowiczCo tydzień w Gazecie Myslenickiej ukazują się wywiady z nagrodzonymi nauczycielami ze szkół podstawowych. W ostatnim numerze czasopisma pojawiła się rozmowa z Panią Moniką Wójtowicz - nauczycielką języka polskiego oraz języka angielskiego w naszej szkole.

 

Zapraszamy do przeczytania wywiadu - pod tym linkiem.

(fot. Gazeta Myślenicka)

15Miło nam poinformować, że siedmioro naszych uczniów i absolwentów odebrało nagrody z rąk burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Małgorzaty Ciemińskiej za wybitne osiągnięcia naukowe. Odbyło się to podczas uroczystej gali w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Łącznie nagrodzonych zostało 37 uczniów z 12 placówek oświatowych z terenu Gminy Myślenice.

den23Miło nam poinformować, że nagrodą burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostali nagrodzeni w tym roku szkolnym Pani Katarzyna Twardosz, Pani Monika Wójtowicz oraz Pan Dyrektor Tadeusz Jarząbek.

 

jakptaki 06Dwójka uczniów naszej szkoły zajęła wysokie miejsce w konkursie historycznym „Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej”. Błażej zajął pierwsze miejsce za pracę plastyczną w postaci interaktywnego lapbooka za przedstawienie wędrówki swojego stryjecznego dziadka Jerzego Ingardena, harcerza, żołnierza Andersa, pilota RAF. Z kolei razem z Mikołajem zdobyli drugie miejsce za pracę multimedialną o Pradziadkach: harcerzach, żołnierzach Powstania Warszawskiego.

InstalogikWielki sukces osiągnął uczeń klasy VIa Michał Piwowarczyk, który został Laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolskim oraz uzyskał najlepszy wynik w powiecie myślenickim w konkursie InstaLogik.

InstalogikW roku szkolnym 2022/2023 odbywa się czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu matematyczno-informatycznego „InstaLogik”. Jest to konkurs dla klas 4-8. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania.

 

pitala julia 2Na Julię zawsze możemy liczyć - wspiera nas przy organizowaniu szkolnych akademii, reprezentowała SP1 na wielu konkursach oraz przeglądach. Bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych i artystycznych na terenie naszego miasta – ostatnio, 12 grudnia, mogliśmy posłuchać jej śpiewu, gdy na myślenickim Rynku rozbłysła świąteczna choinka, zaś w niedzielę, 18 grudnia, podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku.

malopolski konkurs recytatorski 2022Mamy zaszczyt poinformować, iż Laureatem Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym” został Mikołaj Górka z klasy 8a. Nasz uczeń zdobył w finale 2 miejsce!

Back to top