dzien jezyka plakatW dniu 23 lutego 2021 roku klasa IIa obchodziła w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto miało przypomnieć uczniom to, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

 

W czasie twórczych  zajęć uczniowie zwracali szczególną uwagę na piękno naszej mowy ojczystej, brali udział w zabawach językowych, poznali najczęstsze błędy występujące w mowie i piśmie. Punktem kulminacyjny były  przygotowane przez uczniów wspólnie z Rodzicami utwory klasyków,  które przepięknie recytowali lub czytali.

swietlikKonkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

 

Konkurs przebiega w dwóch etapach (jako „​Etap Przygotowawczy​” oraz „​Test Konkursowy​”), jednak Uczestnik może wziąć udział w Teście Konkursowym pomimo nie przystąpienia do Etapu przygotowawczego. Etap przygotowawczy polega na wykonaniu przez Uczestnika zestawu doświadczeń konkursowych przeznaczonych dla poziomu klasy, do której uczęszcza.

LiczydłoSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w szkolnym konkursie matematycznym „Liczydło”.  Konkurs odbędzie się w dniach 10.03.2021 r. - klasa I, 11.03.2021 r. - klasa II, 12.03.2021 – klasa III.

Zgłoszenia proszę kierować do wychowawców klas do 5.03.2021 r. Organizatorami konkursu są Magdalena Kocur oraz Gabriela Senderska.

 

Regulamin konkursu matematycznego LICZYDŁO – kliknij tutaj.

kartka bnKonkurs dla klas 1-3

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

rok szkolny 2020/2021

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach

Regulamin Konkursu

 

 

 

logo plywanieUczniowie z klasy IIIa zakończyli program "Umiem pływać”, który był realizowany na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach. Program zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

 

jemy zdrowoBardzo dziękujemy wszystkim uczniom z klas I-III za udział w szkolnym konkursie kulinarno - fotograficznym „Jem zdrowo i kolorowo”. Poniżej przedstawiamy jego wyniki. Zwyciężył Krystian Jaśkowiec z klasy IIa, drugie miejsce zajął Dariusz Góralik z klasy IIb, a trzecie Maja Socha z IIa oraz Kamil Jaroń z IIIa. Poniżej szczegółowe wyniki:

 

flagaZ przyjemnością informujemy, że konkurs: „Symbole narodowe w mojej okolicy” został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy spróbowali swoich sił i wzięli w nim udział. Jury w składzie: p. E. Baranek oraz p. E. Ptasińska- Figuła nagrodziło i wyróżniło najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace.

 

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie osób:

11 11 2020 2„Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki”.

 

11 11 niepodlegloscW ramach projektu „Myśleniccy legioniści” pracownicy Muzeum Niepodległości w Myślenicach odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję obejrzeć ciekawe filmy, które przybliżyły ich do odległych czasów, w których żyli ich przodkowie. Wykonywali też  kokardy narodowe.

muzeumW piątek 6 listopada 2020 roku klasa 1a udała się do Muzeum Niepodległości w Myślenicach na lekcję historyczną pt. "Polak mały. O polskiej symbolice narodowościowej". Celem spotkania było utrwalenie wiadomości na temat wybranych faktów dotyczących historii Polski oraz poszanowania symboli i barw narodowych.

apteczka

Klasy 3a i 3b rozpoczęły realizację programu  profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Program jest adresowany do dzieci w wieku 8-12 lat.

Back to top