konkurs czytelncizy3Biblioteka szkolna i świetlica zapraszają uczniów klas 7-8 do udziału w konkursie czytelniczym pod hasłem „Wybieram tę książkę!”.

 

konkurs czytelniczy2Biblioteka szkolna i świetlica zapraszają uczniów klas 4 - 6 do udziału w konkursie na pracę fotograficzną o tematyce literackiej. Konkurs nosi tytuł "Książka w obiektywie".

 

 

konkurs czytelniczyBiblioteka szkolna i świetlica zapraszają uczniów klas 1 – 3 do udziału w konkursie na pracę plastyczną o tematyce literackiej. Konkurs nosi tytuł: „Mój przyjaciel z okładki”.

 

 

bibliotekaMiło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2020. Pozwoliło nam to na dokonanie dużego zakupu do biblioteki i zbudowanie działu lektur oraz książek dla młodszych czytelników.

 

biblioteka2Drodzy uczniowie i rodzice!

Od 9 listopada 2020r., w okresie nauki zdalnej, biblioteka w Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach będzie otwarta dla czytelników (uczniów i rodziców) w następujących godzinach:

biblioteka228 maja 2020 odbył się finał powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników. Uczestniczyło w nim troje uczniów z naszej szkoły, którzy pisali test sprawdzający znajomość  treści książki Dominika Wieczorkiewicza „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”.

Z radością pragniemy ogłosić, że Mistrzem Powiatu został Aleksander Chlipała (klasa 2A). Katarzyna Figuła i Jakub Jąkała (oboje z klasy 4A)  zostali I Wicemistrzami Powiatu.

Sukces ten poprzedzony był kilkumiesięczną pracą i wynika z samodzielnego, gruntownego przygotowania do konkursu.Test był bardzo trudny, wymagał dobrej pamięci, koncentracji i refleksu. Sprawność czytelnicza naszych reprezentantów była na najwyższym poziomie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i podziwiamy ich umiejętności. Wyrazy wdzięczności kierujemy do rodziców, którzy pomogli w organizacji konkursu i motywowali do pracy. 

bibliotekaTerminy zwrotów podręczników i książek dla poszczególnych klas:

- 8 czerwca 2020 - poniedziałek - 10.00 –12.00 – klasa 1B

- 8 czerwca 2020 - poniedziałek - 12.00 – 14.00 – klasa 5A

- 8 czerwca 2020 - poniedziałek - 14.00 – 16. 00 – klasa 6A

biblioteka2Od 25 maja 2020 r. biblioteka szkolna uruchamia wypożyczalnię.

W dniach 25 – 29 maja 2020 można oddawać i wypożyczać książki.

Do 10  czerwca 2020 należy zwrócić wszystkie książki, podręczniki i inne materiały wypożyczone z biblioteki szkolnej.

Biblioteka będzie czynna w godzinach 9.00  - 14.00.

ksiazkiBibliotek szkolna - Wielka Liga Czytelników 2019/2020, etap szkolny zakończony.

11 maja 2020r. odbył się finał etapu szkolnego Wielkiej Ligi Czytelników. Uczestniczyło w nim siedmiu uczniów naszej szkoły, którzy od już lutego zdobywali kolejne kompetencje czytelnicze. W finale uczniowie pisali test sprawdzający znajomość  książki Justyny Bednarek „Nowe przygody skarpetek. Jeszcze bardziej niesamowite”. 

biblioteka2Biblioteka szkolna - Wielka Liga Czytelników - Informacje o zmianach

Szanowni uczestnicy konkursu! Komitet Organizacyjny WLC przeprowadził w ostatnim czasie zmiany w regulaminie i podjął decyzję o przeprowadzeniu finału szkolnego oraz powiatowego w sposób zdalny.

I etap -  kwalifikacje szkolne zamykamy 6 maja 2020 r.

II etap - test kwalifikacyjny -  odbędzie się 11 maja 2020 r. w formie zdalnej

III etap - test powiatowy - odbędzie się 28 maja o godz. 10.00.

biblioteka2Wszystkim, których cieszy czytanie książek i chcieliby się na ich temat wypowiedzieć polecamy konkurs dla dzieci i młodzieży "Książki bez kwarantanny". Jest to wyjątkowa propozycja, ponieważ możecie wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie formę wypowiedzi. Może być to słowo pisane, obraz, film, audycja.

Organizatorzy konkursu zachęcają, by podzielić się z innymi propozycjami książek, które bardzo się wam podobały.

Back to top