Materiały (PLIK PDF):

LEKCJA 19.06 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 29.05, 5.06 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 22.05 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 15.05 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 8.05 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 24.04 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 17.04 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 3.04 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

LEKCJA 27.03 - KLASY 6a i 6b - KLIKNIJ TUTAJ.

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam Was do przygody z komputerem, tym razem w Waszych domach. :) Jako powtórzenie wiadomości przypomnijmy sobie na początek program Excel, czyli arkusz kalkulacyjny. Jest to rozdział 1 w naszym podręczniku. Zajmiemy się stronami 7-13.Możesz je pobrać klikając w ten link.

Wszystkie te ćwiczenia są powtórzeniem poznanych funkcji tego programu. Każde ćwiczenie jest opisane w podręczniku, więc myślę, że nie będziecie mieli z nimi problemów. W razie problemów piszcie na dzienniku elektronicznym – chętnie pomogę. :)

Zrób folder ARKUSZ (np. na pulpicie) i tam zapisuj wszystkie swoje prace. Nazwa każdego pliku będzie składać się z nr strony oraz nazwy ćwiczenia. Możesz również zrobić zakładki w arkuszu i odpowiednio je nazwać. (TEN SPOSÓB CI SUGERUJĘ). W lewym dolnym rogu programu klikamy na „+” w kółeczku i nadajemy nazwę nowej zakładce. Wygląda to tak:

Nowa zakładka arkusza: LINK.

Nadanie nazwy zakładce: LINK.

Aby otworzyć program Kliknij START-Microsoft Office-Excel. Możesz również pracować na darmowym programie CALC z pakietu Libre Office. Można go pobrać np. klikając tutaj.

Jeżeli nie pamiętasz obsługi programu przeczytaj informacje ze stron 5-7 z podręcznika.

Rozpoczynamy od strony 8. Wykonaj dodawanie liczb (Przykład 1). Zapisz plik. Możesz nazwać pierwszą zakładkę w arkuszu jako „Str 8”, lub zapisać to ćwiczenie w osobnym pliku arkusza pod tą nazwą.

Pomiń ćw. 5 i 6 , a wykonaj na nowej zakładce Przykład 2 ze str. 9. Zapisz to ćwiczenie w zakładce (lub pliku) pod nazwą „Str 9. przykład”

Wykonaj ćw. 7 ze str 9 i zapisz je po wykonaniu pod nazwą „Str 9”

Wykonaj ćw. 8 i 9 ze strony 10. Zapisz je na osobnych zakładkach pod nazwami „Str 10 ćw. 8” oraz „Str 10 ćw. 9” (lub w osobnych plikach)

Wykonaj ZADANIA:

- zad. 1 str 11,

- zad. 2, 3, 4 str 12.

Zapisz każde zadanie na osobnej zakładce.

I to już koniec. Mam nadzieję, że przypomnieliście sobie podstawowe działania w arkuszu :)

Pomocą i przypomnieniem jak działa arkusz kalkulacyjny oraz jak się w nim pracuje są poniższe filmiki. Możesz dodatkowo na kolejnych zakładkach wykonać ćwiczenia przedstawione na filmach. (Obejrzyj fragment, zatrzymaj film, wykonaj element ćwiczenia itd.).