DSC 6105001„Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie samemu sobie” –

Ralph Waldo Emerson

 

 

17 maja 2023r. w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyła się uroczysta gala XVII Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie życzliwości na co dzień.

 

Miło nam poinformować, że Michał Sobczak - uczeń klasy 7a został wyróżniony w etapie tego konkursu. Przybliżył on swoje dokonania związane z pracą wolontaryjną przed komisją konkursową. Podczas przesłuchań wykazał swoje bezinteresowne zaangażowanie na rzecz innych oraz zaprezentował postawę zasługującą na wzór i uznanie. Jesteśmy przekonani, że pozytywne idee konkursu, troska o drugiego człowieka, empatia i altruizm, którym wykazał się Michał będą zachętą dla przyszłych kandydatów do udziału w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”.

 

Ideą towarzyszącą Michałowi w działaniach wolontariatu jest cytat Alberta Einsteina „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” – życzymy Ci, abyś kierował się tymi słowami podejmując wiele nowych poczynań, zdobywając coraz bogatsze doświadczenie.

 

Konkurs objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka,  nagrody oraz symboliczne przypinki "Ośmiu Wspaniałym" wręczyła Pani Małgorzata Ciemińska, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Zdrowia UMiG Myślenice.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym w Konkursie i życzymy wielu radości z podejmowanych działań.

 

Szkolny Klub Wolontariatu

 

DSC_6106001
DSC_6108001
DSC_6115001
DSC_6117001
dyplom 8 wspaniałych
DSC_6069001
DSC_6070001
DSC_6071001
DSC_6104001
DSC_6105001

Back to top