„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”

paczkiTłusty Czwartek to zdecydowanie najsłodszy dzień w roku. W tym dniu i w naszej szkole słodyczy nie brakowało, a to za sprawą kiermaszu, który odbył się dzięki Uczniom i Rodzicom klas 1-8.

 

Wypieki, dostarczone do wolontariuszy szkolnych uczniowie chętnie i cierpliwie nabywali podczas przerw lekcyjnych. Poza królującymi pączkami były również domowe faworki, donuty oraz oponki serowe. Wszystkie łakocie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Akcja odniosła ogromny sukces, dochód ze sprzedaży Rada Rodziców postanowiła przeznaczyć na zagospodarowanie terenu wokół szkoły.

 

Ten dzień okazał się wyjątkowy ponieważ dzięki dodatkowo ufundowanym pączkom przez Cukiernię T. K ŁAPA włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Wyślij pączka do Afryki” prowadzoną przez Fundację Kapucyni i Misje”. Zebraną kwotę przeznaczyliśmy na budowę dwóch studni głębinowych, pomoc medyczną oraz socjalną dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej.

 

Za okazane wielkie serce dziękujemy Rodzicom, Państwu Łapa oraz wszystkim osobom, które tak chętnie przyłączyły się do akcji w ten słodki dzień.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji opracowanej przez Michała Sobczaka z klasy 6a. Film znajduje się pod tym linkiem.

 

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

Back to top