img 8546Uczniowie z Ukrainy w dalszym ciągu uczą się tworzenia wypowiedzi pisemnych w języku polskim, korzystając jednocześnie z zestawów klocków LEGO.

Aby napisać opis przeżyć wewnętrznych, uczniowie najpierw zbudowali LEGO emotkę. Następnie ich zadaniem było przebudować figurkę tak, aby poprawił się jej nastrój. Po tym doświadczeniu uczniowie opisywali zmieniające się przeżycia wewnętrzne swojej postaci.

Pisząc podziękowanie dla swojego nauczyciela tańca, Maksym zbudował postać tancerza. Napis „Zaproszenie" powstał podczas nauki tworzenia tej krótkiej formy wypowiedzi.

Kończy się powoli pierwsze półrocze zajęć z pisania po polsku z klockami LEGO. Dziękuję moim uczniom, którzy w nich uczestniczyli. Jestem pełna podziwu dla Waszych fantastycznych pomysłów!

Monika Wójtowicz