lego lekcjaZainspirowana pomysłem Moniki Iwanowskiej postanowiłam wykorzystać klocki LEGOⓇ w nauce gramatyki.

Najpierw uczniowie dowiedzieli się, co to są imiesłowy i jak się dzielą oraz w jaki sposób można je rozpoznać. Potem każdy wybrał sobie 7 klocków LEGOⓇ w odpowiednich kolorach (czarny, biały, czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony i niebieski). Następnie uczniowie otrzymali paski ze zdaniami zawierającymi imiesłowy (materiał pobrany z tej strony), a ich zadaniem było znaleźć w zdaniach imiesłowy i zbudować ich nazwę z klocków LEGOⓇ. Praca z klockami LEGOⓇ okazała się tak wciągająca, że powstały nawet nadprogramowe budowle!

Polecam taki sposób pracy nad zagadnieniami gramatycznymi, bo w opinii samych uczniów klocki pomogły im w zrozumieniu tematu imiesłowów.

mgr Monika Wójtowicz

Galeria zdjęć - kliknij tutaj.