tarcza klocki 2Takiej pierwszej lekcji języka polskiego w nowym roku szkolnym uczniowie klas 5a, 6b oraz 7a na pewno się nie spodziewali. Polonistka, mgr Monika Wójtowicz, zaskoczyła ich nie tylko nową tablicą interaktywną w sali nr 16, ale przede wszystkim zadaniem, które mieli wykonać indywidualnie lub w parach.

Chodziło o to, aby z garści przypadkowych klocków LEGO, które otrzymali, zbudować coś kojarzącego się z tegorocznymi wakacjami. Trzeba było się wykazać kreatywnością oraz umiejętnością symbolicznego myślenia, aby modelem z klocków LEGO zobrazować wspomnienia.

Po 15 minutach czasu przeznaczonego na budowę wszystkie konstrucje zostały zebrane na jednym stole, a następnie każdy opowiadał o tym, co przedstawia jego model. Skojarzenia i pomysłowość uczniów zachwyciły polonistkę, która już planuje kolejne klockowe wyzwania.

mgr Monika Wójtowicz

tarcza_klocki (7)