wzgorze22W poniedziałek 22 maja 2023 r. dwudziestu jeden uczniów z klasy 5b, wychowawca - pani Monika Wójtowicz oraz opiekun - pani Monika Kozyra-Ulman wzięło udział w wycieczce integrującej dzieci polskie oraz ukraińskie. Pojechaliśmy na Zaczarowane Wzgórze do Czasławia. Spędziliśmy tam cały dzień, biorąc udział w następujących atrakcjach:

 

 

- zadania dla grup dotyczące wybudowania najwyższej budowli z materiałów dostępnych w lesie, budowania domków dla ptaka, niedźwiedzia i wilka, wyszukiwanie w lesie ciekawych rzeczy,

- jazda na koniach,

- warsztaty survivalu w lesie, podczas których ogromnym wyzwaniem było dla nas zapalenie krzesiwem płatka kosmetycznego, sznurka i kory,

- ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i chleb,

- karmienie zwierząt.

 

Oto wrażenia uczniów z wycieczki:

 

Kacper: „Na wycieczce było super. Frajdę zapewniły mi : ognisko, rozpalanie krzesiwem i mini ZOO. Było dużo atrakcji. Polecam!"

 

Savelij: „Spodobało mi się podpalanie kory, mini ZOO, bo był tam taki mały królik i świnki morskie. Fajnie było jeździć na koniach. Nie smakował mi obiad, bo nie lubię zupy pomidorowej. Bardzo fajnie było na grillu, kiełbaski były pyszne".

 

Oliwia: „Na wycieczce uczyliśmy się rozpalać ognisko krzesiwem, jeździliśmy konno (pani Monika Wójtowicz też się przejechała!). Byliśmy w mini ZOO, karmiliśmy kozy i króliki. Moją ulubioną częścią wycieczki były zadania grupowe w lesie. Ja byłam w grupie o nazwie „Patyczaki". Budowaliśmy z patyków, mchu i paproci schronienie dla niedźwiedzia".

 

Zosia: „Na wycieczce było naprawdę genialnie. Dobrze się czułam w wiejskim klimacie. Jestem z siebie dumna, bo wykrzesałam ogień. Nie wiedziałam, że można tak wiele zdziałać, mając do dyspozycji „tylko" las. Najwięcej radości dało mi bieganie po lesie i krzesanie ognia. Najspokojniejszą atrakcją było ognisko, a najśmieszniejszą - plac zabaw".

 

Nazar: „Bardzo spodobało mi się Zaczarowane Wzgórze. Najlepsze było jeżdżenie na koniach i zapalanie waty, nitki, kory brzozy krzesiwem. Nauczyłem się survivalu w lesie, tego, co można jeść i pić, a co nie".

 

Monika Wójtowicz

 

 
wzgorze0
wzgorze2
wzgorze3
wzgorze4
wzgorze5
wzgorze6
wzgorze7
wzgorze8
wzgorze9
wzgorze10
wzgorze11
wzgorze12
wzgorze13
wzgorze14
wzgorze15
wzgorze16
wzgorze17
wzgorze18
wzgorze19
wzgorze20
wzgorze21
wzgorze22
wzgorze122
 

loga tarcza

 

Back to top