logoW piątek 4 października 2019 roku odbędzie się  9. edycja akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W Naszej Szkole w ramach akcji odbędzie się konkurs, podczas którego wybrany zostanie „Mistrz Tabliczki Mnożenia” odpowiednio klasy czwartej i klasy piątej (wszyscy uczniowie tych klas biorą udział w konkursie).

Nagrodzonych będzie trzech uczniów z każdej z klasy, którzy uzyskają najlepsze wyniki. Następnie utworzą oni Komisję Egzaminacyjną i „tabliczkową wiedzę” sprawdzą (podczas krótkich egzaminów) w starszych klasach.

Katarzyna Twardosz

Koordynator IX ŚDTM w szkole