romantyzm plakat200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się Ballady i romanse Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym rok 2022 został ustanowiony w Polsce Rokiem Romantyzmu. Chcąc wpisać się w jego obchody zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy.

W najbliższą środę, 30 listopada przywołajcie z nami Ducha Romantyzmu, wcielając się w wybranego twórcę epoki romantyzmu lub  bohatera / bohaterkę utworów, które powstały w tamtym okresie.

Niech nasze szkolne korytarze zapełnią się postaciami między innymi z dzieł Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry… Być może przemierzać je będą również sami mistrzowie słowa ;-)

Wszystkich serdecznie zapraszamy! :)

Magdalena Miętka

romantyzm plakat