Data dodania: 24.03.2020.
Dzień dobry,
Do 1 kwietnia 2020r. proszę o przesłanie swoich prac, tj. portretu i autoportretu w formie zdjęcia lub skanu na maila: beaann.baczynska@gmail.com
Dla tych, którzy potrzebują dodatkowych wskazówek odsyłam na: epodreczniki.pl/a/portret---czy-to-takie-trudne
gdzie znajdziecie rodzaje portretów, etapy rysowania twarzy oraz zadania w formie wyboru/ to dla chętnych/ - przesłać mi informację zwrotną kto zrobił
Możecie również korzystać z e-podręczników. Do dzieła! bezpłatnie do końca roku szkolnego, po rejestracji przez rodzica /w imieniu ucznia/ na:ebooki.nowaera.pl
Natomiast do 7 kwietnia 2020r. temat do przemyślenia i wykonania w ramach zadań – zrób to sam – to: STROIK NA ŚWIĘTA.
Celem zadania jest zastosowanie w praktyce elementów plastycznych; barwy, kształtu, faktury, kompozycji.
Możecie zastosować dowolne materiały jakie posiadacie, również niekonwencjonalne – liczę na Waszą kreatywność.
Pamiętajcie tylko, że stroik to sztuka użytkowa i jej zasady muszą być zastosowane / dla przypomnienia – breloczek i mebel do przechowywania/.
Super pomysłów Wam życzę,
Beata Baczyńska
Data dodania: 18.03.2020.
Dzień dobry,
W związku z zaistniałą sytuacją prace plastyczne będziecie kontynuować w Waszych domach, w wybranym przez Was czasie wolnym lub jeżeli ktoś jest bardziej zdyscyplinowany może pracować zgodnie z planem lekcji, w razie wątpliwości lub chęci zapytania o zadanie proszę pisać.
Kontynuujecie w tym tygodniu pracę z portretem. Jeżeli ktoś pozostawił zaczętą pracę w szkole to po prostu tworzy nową a tamtą traktuje jak szkic ćwiczeniowy.
Natomiast jeżeli ktoś szybciej pracuje to może już przystąpić do kolejnego zadania jakim będzie własny autoportret /dla przypomnienia swój własny wizerunek/. Mamy teraz czas aby lepiej się sobie przyjrzeć, dlatego też w tym własnym portrecie możecie podkreślić Wasze charakterystyczne cechy, np. fryzurę jaką lubicie nosić, jakie okulary, kolczyki, przedstawić siebie roześmianym lub zadumanym itp...
Pamiętajcie aby Wasza praca była rysunkiem studyjnym, tzn. w pełni dopracowanym, z zastosowaniem światłocienia, waloru, konturu, faktury czy dekoracyjnej kreski. Wasze autoportrety możecie wykonać inną techniką nie tylko rysunkową, wykorzystajcie dostępne w domu materiały; kredki, farby, papiery czy fragmenty swoich zdjęć.
Możecie też zapytać swoich kolegów, koleżanki, mamę, tatę lub rodzeństwo jak oni Was postrzegają, z czym im się kojarzycie, to fajne poznawanie siebie nawzajem.
Myślę, że po powrocie z ciekawością będziemy oglądać Wasze prace i rozpoznawać się na nich.
Powodzenia!!! Kolejne zadanie za tydzień.
Pozdrawiam Was wszystkich,
Beata Baczyńska