stowarzyszenie naucycieli matematykiZachęcamy uczniów klas I- VIII do udziału w konkursie interdyscyplinarnym, obejmującym takie przedmioty jak matematyka i plastyka/sztuka.

Celem konkursu jest: popularyzacja matematyki i pokazywanie jej obecności w otaczającym nas świecie; propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym; rozbudzanie twórczej inwencji dzieci i młodzieży oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia; rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej na temat „Zarazić Matematyką”. Praca musi być wykonana własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3.

Uczniowie przystępują do konkursu indywidualnie. Termin oddania pracy to 9 kwietnia 2021 r. (wraz z wypełnioną metryczką i zgodą na udział podpisaną przez Rodzica). Prace przyjmuje Pani Katarzyna Twardosz w poniedziałki i wtorki (sala nr 11). Dwie zwycięskie prace (jedna w kategorii klas I- IV i jedna w kategorii klas V- VIII) zostaną przesłane do organizatora konkursu. Komisja Konkursowa zadecyduje o zakwalifikowaniu prac do finału.

Regulamin konkursu: Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki: Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny „Zarazić Matematyką” (snm.edu.pl)

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Zarazić Matematyką”jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku-Białej. Konkurs odbywa się przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “WOM”w Katowicach oraz przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Katarzyna Twardosz

Beata Baczyńska