pi1W ramach obchodów święta liczby Pi ogłoszony został konkurs na wykonanie symbolu liczby Pi techniką orgiami według instrukcji. Autorką schematu jest nauczycielka matematyki ze Szkoły Podstawowej w Trzemeśni prowadząca stronę na Facebook „OriMatma”.

W konkursie wzięli udział: Dominik Budziak z klasy 4b, Magdalena Matoga z klasy 5a, Gabriel Cygal z klasy 5a Julia Zając z klasy 5b, Anna Sobczak z klasy 5b, Weronika Hebda z klasy 5b i Michał Sobczak z klasy 8a, którzy otrzymali oceny celujące w ramach oceniania bieżącego z matematyki, za poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności matematycznych.

Święto liczby Pi obchodziliśmy również na lekcjach matematyki i informatyki. Uczniowie klasy 6b stworzyli prezentacje z informacjami o liczbie Pi, natomiast w klasie 5a zostały przeprowadzone warsztaty, w ramach których uczniowie w doświadczalny sposób wyznaczali liczbę Pi.

Katarzyna Twardosz

Monika Kozyra- Ulman

Prezentacja nt. liczy Pi - kliknij tutaj.

Prezentacja Canva - kliknij tutaj.

pi3
pi4