Dzień dobry (i cześć),

nazywam się Kajtuś Adamów i chodzę do klasy 2a. Bardzo się cieszę, bo udało mi się zająć pierwsze miejsce w konkursie "Bohaterowie literaccy w dobie pandemii" organizowanym przez portal "Biblioteka Inspiracji".

 

Trzeba było narysować (lub opisać) ulubioną postać z książek. Ja wybrałem Pana Pingwina. Jest bardzo wesoły i zaradny. Razem z Edytą Krzaczek, pająkiem Colinem i gołębiem Gordonem rozwiązuje zagadki kryminalne. Poza tym jest optymistą i nigdy się nie poddaje. Dlatego dobrze mieć go blisko, gdy jest źle, gdy trzeba nosić wciąż i wciąż maseczkę albo myć ręce, gdy nie można bawić się z kolegami i gdy ciągle trzeba na coś uważać. Tak jak to teraz jest, gdy panuje Covid19.

Zachęcam Uczniów do przeczytania o Panu Pingwinie. Na pewno się każdemu spodoba. Przygody są ciekawe. Rysunki też. Bardzo szybko się czyta.

Kajtuś Adamów

 

pingwin
 
pingwin1

Back to top