dzien sportu 23 18W dniu 2 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla najmłodszych klas. Nauczyciele wychowania fizycznego: pani Anita Wygona-Wątor i pan Przemysław Senderski przygotowali konkurencje, w których dzieci klas I-III rywalizowały ze sobą. Emocji i wspaniałej zabawy było dużo! Sportowa rywalizacja przebiegała w duchu fair-play.

Każdą klasę reprezentowało 10 uczniów, biorących udział w następujących konkurencjach:

1.BIEG NA 40 M
2.SKOKI NA PLASTIKOWYCH STÓPKACH W JAK NAJKRÓTSZYM CZASIE
3.RZUTY DO KOSZA W CIĄGU 1.5 MIN WYKONYWANE PRZEZ CAŁY ZESPÓŁ
4.SKOKI PRZEZ PŁOTKI, PRZENOSZENIE PIŁKI W JAK NAJKRÓTSZYM CZASIE
5.RZUTY DO CELU WORECZKIEM
6.SKOKI W WORKACH W JAK NAJKRÓTSZYM CZASIE
7.SLALOM MIĘDZY ZNACZNIKAMI PROWADZĄC PIŁKĘ HOKEJKĄ.

W rytmie dziecięcych, radosnych piosenek trwała dobra, sportowa zabawa. Na poszczególnych stanowiskach, oprócz nauczycieli wychowania fizycznego, sędziowali uczniowie z klasy 8b,którzy skrupulatnie dokonywali pomiaru czasu lub ilości wykonanych rzutów do celu. Sędziowali: Elżbieta Matoga, Gabriela Ratyńska, Aleksandra Ślusarczyk, Weronika Mnichowska, Alicja Ambroży i Adam Hołuj. Za oprawę muzyczną byli odpowiedzialni uczniowie z klasy 7a Jakub Chęć i Wiktor Tula.

Po zaciętej rywalizacji nauczyciele policzyli punkty osobno dla klas I, II i III.

Klasy zajęły następujące miejsca:

KLASY PIERWSZE

I miejsce klasa IA uzyskała 34 pkt.

II miejsce klasa I B uzyskała 25 pkt.

III miejsce klasa IC uzyskała 20 pkt.

KLASY DRUGIE

I miejsce klasa IIA uzyskała 33 pkt.

II miejsce klasa IIB uzyskała 31 pkt.

KLASY TRZECIE

I miejsce klasa IIIB uzyskała 33pkt.

II miejsce klasa IIIA uzyskała 30pkt.

W drugiej części Święta Sportu rozegrano mecze towarzyskie między klasami w piłce nożnej, które sędziował pan Senderski. W przerwach między nimi całe boisko" JEDYNKI" było roztańczone. Dzieciaki klas I-III wraz z Nauczycielami doskonale się bawili.

JEDYNKA W TEN SŁONECZNY DZIEŃ TĘTNIŁA ŻYCIEM! :-)

Anita Wygona-Wątor

dzien_sportu_23 (18)