inicjatywa logoW dniach 27.10. oraz 10.11. dla Rodziców naszych uczniów zostało zorganizowane 4-godzinne szkolenie z pierwszej pomocy. Tematem przewodnim były urazy u dzieci, ale nie obyło się bez przypomnienia zasad postępowania z osobą nieprzytomną oddychającą i nieoddychającą.

 

Jednym z bohaterów szkolenia był zakupiony z projektu nowoczesny fantom Brayden, który sygnalizował skuteczność reanimacji przez podświetlenie naczyń oraz prawidłowo natlenionego mózgu. Uczestnicy ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz RKO: masaż serca i użycie automatycznego defibrylatora (AED).

 

Ale oprócz tematów „poważnych”, mających na celu uratowanie życia w przypadkach niezbyt częstych, prowadzący skupili się na problemach, z którymi przeciętny rodzic spotyka się zdecydowanie częściej. Wśród nich wymienić należy wszelkiego rodzaju zranienia i krwawienia, zasłabnięcia i omdlenia oraz zadławienia. Uczestnicy ćwiczyli zakładanie opatrunków, m. in. przy ciałach obcych i zbierały wywiad SAMPLE. Omówiony został też temat użądleń oraz praktyczne i formalne zasady podawania adrenaliny przy wstrząsie anafilaktycznym. Na zakończenie przygotowane zostały zaświadczenia o ukończeniu 4-godzinnego kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Ratunku!”. Sfinansowane zostało z funduszy Inicjatywy Lokalnej 2023 przez Miasto i Gminę Myślenice. Jednym z zakupów był fantom Brayden. Organizatorem było stowarzyszenie Team Ingarden Education oraz szkolna Rada Rodziców.

 

Zajęcia prowadzone były przez instruktorów pierwszej pomocy Maję i Jacka Ingardenów oraz Tomasza Wałegę.

 

Dziękujemy za przeprowadzenie szkolenia! :)

rodzice01
rodzice02
rodzice03
rodzice04
rodzice05
rodzice06
rodzice07
rodzice08
rodzice09
rodzice10
rodzice11
rodzice12
rodzice13
rodzice14
Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej (2)

fot. M. Ingarden

Back to top