porankiDnia 6 listopada 2023r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w niezwykłych warsztatach artystycznych, będących częścią projektu „Poranki Muzyczne dla Dzieci i Młodzieży - Eko Planeta". To wyjątkowe wydarzenie, adresowane do dzieci i młodzieży z powiatu myślenickiego, połączyło edukację artystyczną z dbałością o środowisko.

Podczas warsztatów uczniowie nie tylko rozwijali swoje zdolności artystyczne, ale również mieli okazję wspólnie pracować nad stworzeniem niezwykłej scenografii do wyjątkowego koncertu. Efekt ich wysiłku był widoczny podczas wydarzenia, które odbyło się w sali widowiskowej MOKiS 16 listopada 2023roku. Tego dnia, z zapałem zasiedli na widowni, aby podziwiać efekty swojej pracy.

W trakcie koncertu, orkiestra Polish Art Philharmonic, pod dyrekcją Michała Maciaszczyka, zaprezentowała utwór „Karnawał zwierząt" Camille Saint-Saënsa oraz premierowy utwór Bartosza Kowalskiego, zatytułowany „Koncert na dwa akordeony, smyczki i perkusję". To wyjątkowe muzyczne przeżycie z pewnością pozostawiło trwałe wrażenia w sercach naszych uczniów.

Dziękujemy uczniom klasy 4a za ich zaangażowanie oraz wysiłek w tworzeniu niezapomnianego wydarzenia artystycznego. Ponadto, wyrazy uznania kierujemy w stronę członków orkiestry Polish Art Philharmonic za ich przygotowanie artystyczne oraz niezwykłe wykonanie utworów.

Magdalena Miętka

Galeria zdjęć z występu Polish Art Philharmonic - kliknij tutaj.

poranki_muzyczne