teatr2W ramach projektu „Bliżej Kultury - Poznajemy Krakowskie Teatry” rozpoczęliśmy wyjazdy do teatrów w roku szkolnym 2023/24. Uczniowie klasy 8A i 6B pod opieką Pani Moniki Błachut oraz Pani Anity Wygony-Wątor w dniu 13 października uczestniczyli w spektaklu pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" w teatrze Groteska.

Uczniowie, którzy zagłębili się w historię głównej bohaterki Ani, przypomnieli sobie o potrzebach przyjaźni, ciepła i akceptacji. Szalone przygody rudowłosej Ani i jej przyjaciół odegrali aktorzy w żywym planie. Przypomnieliśmy sobie najbardziej znane epizody powieści m.in. farbowanie włosów, poczęstunek „sokiem malinowym”, utarczki słowne Ani z Małgorzatą.

Spektakl jest i zabawny i liryczny – dlatego jednocześnie zachwycił i rozbawił nas oraz skłonił do wielu refleksji. Dowcipnym dialogom towarzyszyły liczne piosenki, wykonane w niezwykle atrakcyjnej konwencji musicalu. W nastrój opowieści wprowadziła symboliczna, dynamicznie zmieniająca się scenografia oraz stylowe kostiumy.

Pełne uroku przedstawienie dostarczyło, młodym widzom niezapomnianych emocji, a nam dorosłym przypomniało „smaki” dzieciństwa.

Anita Wygona-Wątor

teatr4