logo myslenice22 września uczniowie naszej szkoły, w związku z Europejskim Tygodniem Mobilności, mieli możliwość zobaczyć samochody elektryczne, hulajnogi, rowery, gokarty solarne, symulatory rajdowe, stoiska edukacyjne oraz uczestniczyć w zabawach na dmuchanym placu zabaw i licznych animacjach. Wydarzenie to odbyło się na myślenickim Rynku w ramach projektu pn. „Myślenice opowiadają, jak ekologicznie się przemieszczają – dzień transportu niskoemisyjnego”.

Uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych stoisk edukacyjnych, gdzie promowano różne formy przemieszczania się: hulajnogą, rowerem czy samochodem elektrycznym. Bardzo ciekawe okazały się symulatory rajdowe, gokarty solarne, czerpiące energię z promieni słonecznych czy stacjonarny rower, który poprzez pracę mięśni użytkownika produkował prąd.

Uczniowie chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji, byli niezwykle aktywni podczas wydarzenia, a przede wszystkim dowiedzieli się jaki wpływ na środowisko mają środki lokomocji.

Barbara Kaperek

mobilnosc (12)