logo malopolskaNasza szkoła została zaproszona do udziału w zajęciach przyrodniczych pt ”Dzika kuchnia”. Projekt składał się z dwóch etapów – w pierwszej części brali udział uczniowie klas 3b, 4a i 5a. Druga, dwudniowy biwak, przeznaczona była dla dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców i w tej części również wzięło udział kilku uczniów naszej szkoły.

 

Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom i młodzieży walorów przyrodniczych najbliższej okolicy z możliwością wykorzystania wielu z nich w praktyce. Myślenicki las został pokazany jako miejsce przyjazne, źródło nie tylko rozrywki, ale też pożywienia i schronienia. Dzieci z naszej szkoły wędrowały znanymi sobie ścieżkami ucząc się patrzeć na nie w bardziej świadomy sposób. Poznawanie niezliczonej ilości roślin, w tym wielu gatunków jadalnych, wyszukiwanie linii w krajobrazie, czy sztuka kodowania – to tylko niektóre z aktywności, w których uczestniczyli uczniowie. Prawdziwym wyzwaniem było stworzenie scenerii dla wymarzonych wakacji Muminka. Klasa 5a wykazała się przy tym niezwykłą kreatywnością wprawiając w zachwyt instruktorów i organizatorów.

 

Zajęcia prowadziła Magdalena Kuś – leśnik, edukator Lasów Państwowych, przyrodnik, założycielka Pracowni z Barwinkiem.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Organizacją zajęli się Maja i Jacek Ingardenowie, rodzice dwójki naszych uczniów, jako reprezentanci Okręgu Małopolska Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, koła Myślenice. O bezpieczeństwo uczestników zadbała Malta Służba Medyczna oddział Myślenice.

 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez naszego ucznia Błażeja Ingardena z 5a, który uczestniczył w obu częściach „Dzikiej Kuchni”. 

 

Link do zdjęć z zajęć szkolnych - kliknij tutaj.

Prezentacja (autor Błażej Ingarden) - kliknij tutaj.

 

IMG_3208
IMG_2802
IMG_2912
IMG_3193

 

Back to top