5W ramach realizacji Programu Doradztwa Zawodowego „Od marzeń do zawodów” uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach wzięli udział w wyjątkowej wizycie w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice. Celem spotkania było przybliżenie najmłodszym mieszkańcom specyfiki pracy samorządowej oraz pokazanie, jak wygląda funkcjonowanie urzędu „od środka”.

 

Podczas wizyty dzieci miały okazję zwiedzić najważniejsze pomieszczenia urzędu oraz poznać zadania realizowane przez różne wydziały. Pracownicy opowiadali o codziennych obowiązkach, wyjaśniali, czym zajmuje się samorząd, oraz odpowiadali na pytania ciekawych świata uczniów.

 

Jednym z najważniejszych punktów wycieczki było spotkanie z Burmistrzem Myślenic Jarosławem Szlachetką oraz Zastępcą Burmistrza Robertem Bylicą. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy władz miasta, a także zadali wiele dociekliwych pytań dotyczących zarządzania gminą, podejmowania decyzji i planowania działań na rzecz mieszkańców.

 

Ponadto podczas wizyty dzieci mogły wejść do sali obrad, a także – dzięki pracownikom wydziału gospodarki przestrzennej – zlokalizować na mapie swoje domy i zobaczyć, w jaki sposób wykorzystywane są dane przestrzenne w pracy urzędu.

 

Wizyta okazała się dla dzieci wartościową lekcją o funkcjonowaniu samorządu i pokazała, że praca urzędnika to odpowiedzialne, ale również bardzo ciekawe zajęcie. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wiele zadań realizowanych jest na rzecz lokalnej społeczności i jak wygląda współpraca różnych wydziałów na co dzień.

 

Na zakończenie spotkania na najmłodszych czekały drobne, symboliczne upominki, które sprawiły im wiele radości i były miłym akcentem kończącym wizytę.

 

Barbara Kaperek

Edyta Jochymik

 

1
2
3
4
5
20251028_091824
20251028_092246
20251028_091657
FB_IMG_1765463401739
FB_IMG_1765463410793
FB_IMG_1765463423948
FB_IMG_1765463426076
FB_IMG_1765463433927

część zdjęć UMiG Myślenice

 

Back to top