laur recytacji 2022Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji:

Eliminacje wewnątrzszkolne:

- klasy 1-3 - każda klasa typuje 3 reprezentantów. Konkurs szkolny odbędzie się 23 marca 2022 r. o godzinie 8.30 w bibliotece szkolnej.

- klasy  4-8  - zgłoszenia do 21 marca 2022 r. w bibliotece szkolnej, eliminacje odbędą się 24 marca 2022 r. o godz. 10.30.

Do eliminacji gminnych szkoła może wytypować 4 uczniów z klas 1-3, 3 z klas 4-6 oraz 3 z klas 7-8.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski przeprowadzany jest w dwóch formach: Turniej Recytatorski oraz Turniej „Wywiedzione ze Słowa”. Uczestnicy obu tych turniejów występują w trzech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa klasy I-III, Szkoła Podstawowa klasy IV-VI, Szkoła Podstawowa Klasa VII i VIII.

Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie repertuaru, który nie był prezentowany w poprzednich edycjach tego konkursu, bądź innych konkursach recytatorskich współorganizowanych przez MOKiS i jego filie.

Turniej Recytatorski - 2 utwory o dowolnej tematyce: krótki fragment prozy i utwór poetycki. Łączny czas prezentacji/filmu nie może przekroczyć  - do 5 minut.

Turniej Wywiedzione ze Słowa -  repertuar dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów). Dowolna forma prezentacji (np. łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, z ruchem, z rekwizytem, z elementami pantomimy). Łączny czas prezentacji/filmu – do 5 minut.

Eliminacje międzyszkolne – organizatorem tego etapu jest MOKiS:

Zgłoszenia do konkursu dokonuje opiekun prawny dziecka poprzez wypełnienie specjalnego formularza on-line dostępnego na tej stronie. Zgłoszenia przyjmowane są do 31. 03 2022 r. do godz. 16.00.Po ocenie jury z każdej kategorii wiekowej do kolejnego etapu konkursu zostanie wytypowanych ok. 10-24 uczestników. Lista osób zakwalifikowanych do etapu finałowego zostanie podana do publicznej wiadomości i przekazana do szkół najpóźniej do dnia 08.04.2022 r.

Przesłuchania finałowe – organizatorem tego etapu jest MOKiS:

Przesłuchania stacjonarne (na żywo) odbędą się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu Termin przesłuchań zostanie podany do publicznej wiadomości i przekazany do szkół nie później niż 14 dni przed planowanym wydarzeniem.

Regulamin wraz z wytycznymi dotyczącymi nagrań audiowizualnych oraz szczegółowy harmonogram konkursu dostępny jest na http://mokis.myslenice.pl. Szczegółowych informacji o konkursie udziela Justyna Gawęda – starszy instruktor ds. edukacji kulturowej MOKiS pod nr tel. 780 032 558 od wtorku do piątku w godz. 12.00-16.00.

Regulamin konkursu i inne informacje dostępne są na stronie konkursu - pod tym linkiem.