part000001 1Bardzo miłą niespodziankę dla naszych, pochodzących z Ukrainy, uczniów przygotowała Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach, która  przekazała  upominki oraz książki  w języku ukraińskim z tłumaczeniem na polski lub angielski. Dzieci były bardzo zaskoczone, że Mikołaj pamięta o nich i docenia ich trud włożony w naukę języków.

Było to możliwe dzięki współpracy Biblioteki z Fundacją Powszechnego Czytania w ramach projektu #KsiążkaChroni, skierowanego do uczniów z Ukrainy, którzy uczą się języka polskiego.

Książka, zwłaszcza w ojczystym języku, jest najlepszym prezentem. Każde działanie, które wywołuje uśmiech na twarzach dzieci jest bardzo cenne. Dziękujemy serdecznie pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach za mikołajkowe prezenty.

Anna Pitak

part000001 (1)