dzien zyczliwosci„Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca”. Marcel Proust

 

21 listopada 2023r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów oraz niesienie bezinteresownej pomocy innym.

 

Był to dzień wyjątkowy, w którym dominował kolor żółty. To dzień uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów i pozytywnych emocji.

 

Uczniowie z klasy 2b i 2c wspólnie poznali historię jeża, który poszukiwał przyjaciół, rozmawiali co znaczy być życzliwym dla innych oraz zastanawiali się nad cechami osób życzliwych. Dzieci obdarowały się wzajemnie samodzielnie przygotowanymi "buźkami z uśmiechem" oraz motylami i serduszkami życzliwości wypełnionymi dobrym słowem. Na zakończenie zabawy wykonali pamiątkowe zdjęcia pełne radości i uśmiechu i zabrały ze sobą życzliwe słowa, aby podać je dalej.

 

Dzień ten utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta, ale i na co dzień. Takie zachowanie bowiem z pewnością będzie odwzajemniane tym samym. Warto się o tym przekonać!

 

Bożena Kobiałka

Monika Gmyrek

 

dzien_zyczliwosci (1)
dzien_zyczliwosci (2)
dzien_zyczliwosci (3)
dzien_zyczliwosci (4)
dzien_zyczliwosci (5)
dzien_zyczliwosci23 (10)
dzien_zyczliwosci23 (11)
dzien_zyczliwosci23 (1)
dzien_zyczliwosci23 (2)
dzien_zyczliwosci23 (3)
dzien_zyczliwosci23 (4)
dzien_zyczliwosci23 (5)
dzien_zyczliwosci23 (6)
dzien_zyczliwosci23 (7)
dzien_zyczliwosci23 (8)
dzien_zyczliwosci23 (9)

Back to top