strzelectwoBłażej Ingarden z klasy 5a od lat pasjonuje się strzelectwem, trenując pod okiem instruktorów Sokoła i LOK. Pierwsze zawody 2 lata temu ukończył na ostatnim miejscu, potem awansował na miejsce 5. Tym razem postanowił sięgnąć jeszcze wyżej.

Niestety, okazało się, że zawody były dedykowane klasom 6-8 szkół podstawowych i szkołom ponadpodstawowym. Dzięki determinacji Błażeja organizatorzy skorzystali z regulaminowej możliwości i dopuścili go do startu. Nasz uczeń zaskoczył wszystkich i w kategorii indywidualnej chłopców zajął pierwsze miejsce!

Zawody zostały zorganizowane z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i były jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Organizacją zajął się Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach, Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i objęty patronatem honorowym i finansowym posła Władysława Kurowskiego, burmistrza Jarosława Szlachetki, starosty Józefa Tomala, komendanta Policji Macieja Kubiaka oraz prezesa Spółki Sportowej Michała Funka.

W naszej szkole planowana jest reaktywacja koła strzeleckiego - serdecznie zapraszamy na treningi, dzięki którym większa liczba uczniów będzie mogła reprezentować szkołę na zawodach strzeleckich i rozwijać swoje pasje.

Błażejowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

2021_zawody
2021_zawody1