niemieckiO osiągnięciach Patricii Frevel z klasy 8b, która została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego, pisaliśmy już wcześniej. Ponadto Patricia uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Leselust – odkryć radość z czytania, zorganizowanego przez Goethe Institut Krakau. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie krótkiej recenzji przeczytanej lektury uproszczonej w języku niemieckim. W etapie ogólnopolskim mogła wziąć udział tylko jedna praca z danej szkoły, wyłoniona w eliminacjach szkolnych.

Wyniki konkursu - kliknij tutaj.

Kilku uczniów naszej szkoły uczestniczyło również w IV Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Lust auf Lesen, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Uczestnicy tegorocznej edycji musieli wykazać się nie tylko wiadomościami i umiejętnościami w zakresie sprawności językowych, ale także szczegółową wiedzą o Austrii. Do ostatniego, ogólnopolskiego etapu, poprzedzonego etapem regionalnym i szkolnym, dotarł uczeń klasy 8a Mateusz Górka, który uzyskał tytuł finalisty. Wszystkie etapy konkursu odbywały się on-line i składały z części pisemnej a w etapie ogólnopolskim również z części ustnej.

Patricii i Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

Irena Chwiej