pamietamy“Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.” W. Szymborska

W dniu 29 października Samorząd Szkolny w składzie Weronika Mnichowska, Julia Pitala, Wiktor Tula, Franciszek Koniuszy oraz Lidia Mądra wybrał się w ramach Dnia Wszystkich Świętych na Cmentarz przy Kościele św. Jakuba w Myślenicach.

Odwiedziliśmy groby Żołnierzy poległych między innymi w zbrodni Katyńskiej, w czasie Czarnej Niedzieli oraz mordu Hitlerowskiego w naszym mieście. W hołdzie dla poległych zapaliliśmy znicze i zmówiliśmy modlitwę, uczciliśmy również poległych minutą ciszy. Dzień Wszystkich Świętych daje nam możliwość refleksji związanej z tym, czy przypadkiem nie warto poświęcić chwili, aby oddać cześć tym którzy poświęcili dla nas swoje życie.

Pamiętamy!

samorzad_cmentarz