szkolenie pp rodzice1Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkie informacje znajdują się poniżej:

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach

Organizator:Rada Rodziców SP1, Team Ingarden Education

Sfinansowane z funduszy Inicjatywy Lokalnej 2023 – Urząd Miasta i Gminy Myślenice w ramach projektu „Na ratunek!”

Terminy: 27.10.2023 oraz 10.11.2023.

Zasady uczestnictwa:

- Każdy uczestniczący w dwóch spotkaniach szkoleniu rodzic otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z wzorem MEN.

- Warunkiem wpisania na listę uczestników jest zgłoszenie przez formularz elektroniczny:

Ze względu na praktyczny charakter szkolenia liczba osób jest ograniczona do 16. W przypadku dużego zainteresowania szkolenie zostanie powtórzone w przyszłym roku kalendarzowym.

Program:

• Udzielanie pierwszej pomocy - definicja i odpowiedzialność karna
  • Postępowanie z osobą nieprzytomną oddychającą i nieoddychającą. Zastosowanie AED.
  • Postępowanie przy urazach: rany, złamania, krwawienia i krwotoki, pogryzienia.
  • Inne: zadławienia, użądlenia, oparzenia, drgawki, porażenie prądem.
  • Zasłabnięcia i omdlenia.
  • Apteczka – zasady kompletowania.

Prowadzący:

Maja Ingarden,Jacek Ingarden, Tomasz Wałęga