Zapraszamy do udziału w konkursie matematycznym „2xM czyli MISTRZ MATEMATYKI”. Więcej informacji znajduje się poniżej oraz u P. Katarzyny Twardosz.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „2xM czyli MISTRZ MATEMATYKI”

DLA UCZNIÓW KLAS IV - VII

Celem konkursu jest kształtowanie wśród uczniów następujących umiejętności  i postaw:

• doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkoły podstawowej ,
  • pobudzanie uczniów do twórczego myślenia,
  • posługiwanie się posiadaną wiedzą matematyczną,
  • kształtowanie umiejętności logicznego myślenia,
  • mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy,
  • budzenie nawyku współzawodnictwa.

Uczestnicy będą podzieleni na cztery kategorie wiekowe – klasy IV ,V, VI i VII.

Zadania konkursowe na danych poziomach przygotowuje i ocenia nauczyciel matematyki  pani Katarzyna Twardosz.

Czas trwania konkursu: 10 marca -  2 czerwca 2020 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w drugim tygodniu czerwca.

Zwycięzcą konkursu w danej kategorii wiekowej zostaje uczeń o największej liczbie punktów zebranych przez dwanaście tygodni. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody.

Regulamin konkursu oraz zadania znajdują się na tablicy w sali nr 5.