naboj 324 listopada uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły pojechali do Krakowa na Uniwersytet Jagielloński - Wydział Matematyki, by uczestniczyć w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych Náboj Junior.

Naszą szkołę reprezentowały dwie czteroosobowe drużyny: klasa VIII – Katarzyna Figuła, Szymon Hodurek, Jakub Jąkała, Franciszek Koniuszy; klasa VII - Magdalena Drożdż, Dawid Leńczowski, Antoni Muniak i Michał Piwowarczyk.

Náboj Junior jest konkursem międzynarodowym, w którym młodzież z różnych krajów rozwiązuje w tym samym czasie, takie same zadania z matematyki i fizyki. Uczniowie pracowali zespołowo. Liczyła się poprawność i szybkość rozwiązania zadań, dlatego współpraca i strategia rozwiązywania zadań była bardzo ważnym czynnikiem, żeby uzyskać, jak najlepszy wynik.

Zwyciężyły drużyny, które rozwiązały największą liczbę zadań. W Krakowie nagrodzonych zostało 5 najlepszych drużyn. Nasi uczniowie Magdalena Drożdż, Dawid Leńczowski, Antoni Muniak i Michał Piwowarczyk uzyskali bardzo wysoki wynik i zajęli 4 miejsce w Krakowie.

Obie drużyny, zajęły wysokie pozycje w klasyfikacji ogólnopolskiej: klasa VII–42 miejsce, klasa VIII-79 miejsce na 238 drużyn oraz w klasyfikacji międzynarodowej: klasa VII-209, a klasa VIII-493 na 1797 drużyn.

Wyniki ogólnopolskie i międzynarodowe są podane na stronie konkursu Strona główna – Náboj Junior (naboj.org)

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy! :)

Monika Kozyra-Ulman

Katarzyna Twardosz