lapbook23 5Uczniowie klas drugich przez 4 dni zaprzyjaźniali się z Cukierkiem, bohaterem lektury Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie”. Uczniowie po samodzielnym przeczytaniu książki świetnie znali jej treść, potrafili opowiadać przygody bohatera.

 

Lektura zainspirowała dzieci do wykonania pomysłowego lapbooka – pomocy dydaktycznej w formie książeczki, gromadzącej informacje na temat lektury. Lapbooki zawierały tytuł, autora, własnoręcznie wykonane plany wydarzeń, opisy postaci, morały i kolorowe rysunki, które były umieszczone w kieszonkach, książeczkach, kopertach, harmonijkach i karteczkach w różnorodnych kształtach. Każdy lapbook był inny, wykonany według własnego pomysłu i inwencji twórczej autora. Uczniowie wykazali się fantazją, kreatywnością i wielką wyobraźnią.

 

Wszystkie prace uwiecznione zostały, dzięki sprzętowi zakupionemu z projektu #Laboratoria Przyszłości.

 

Edyta Jochymik

 

lapbook23 (2)
lapbook23 (3)
lapbook23 (4)
lapbook23 (5)
lapbook23 (6)
lapbook23 (7)
lapbook23 (8)
lapbook23 (9)
lapbook23 (10)
lapbook23 (11)
lapbook23 (1)

Back to top