muzeumW piątek 29 października 2021 roku klasa 2a udała się do Muzeum Niepodległości w Myślenicach na warsztaty tworzenia ozdób narodowych. Po krótkim przypomnieniu historii powstania naszej ojczyzny, czasów rozbiorów, drogi do odzyskania niepodległości, obejrzeliśmy prezentację dotyczącą polskich symboli narodowych.

Kolejnym etapem naszej wizyty w Muzeum Niepodległości było samodzielne wykonanie ozdoby narodowej - kotylionu, który zaprezentujemy podczas uroczystego apelu w naszej szkole zorganizowanego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Wycieczka była ciekawa, a przypomniane podczas lekcji informacje na długo pozostaną w pamięci uczniów naszej klasy. Samodzielnie wykonane kotyliony wyszły pięknie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Edyta Baranek z klasą 2a

muzeum_2a