cudze chhwalicie 1„Poznaj to co bliskie, to co nasze - wyrusz myślenickimi szlakami i ciesz się pięknem otaczającej przyrody.”

Uczniowie z klasy Ia i IIb wzięli udział w konkursie „Cudze chwalicie… Swoje poznajcie! Perły Myślenic – wycieczka na Uklejnę”, którego organizatorem i pomysłodawcą była Fundacja Owocna.

Celem wyzwania było promowanie lokalnej turystyki i walorów rodzimego krajobrazu, aktywizacja dzieci i młodzieży oraz pokazywanie czasu spędzonego na łonie natury i w ruchu jako ciekawego i atrakcyjnego, poprawa zdrowia i jakości życia lokalnego społeczeństwa zwłaszcza dzieci i młodzieży, poprzez zaszczepienie nawyku odpoczynku na świeżym powietrzu, wśród zieleni.

Wyróżnione prezentacje były nagrodzone podczas Edukacyjnego pikniku integracyjnego dla NGO i mieszkańców gminy Myślenice, który odbył się na myślenickim Rynku.

Edyta Jochymik

Magdalena Kocur