grot21 i 26 października 2025 roku w krakowskim Teatrze Groteska odbyły się wyjątkowe spektakle baletowe, w których wystąpił uczeń klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach – Antoni Wójtowiec. Był to jego pierwszy występ na profesjonalnej scenie teatralnej i niezwykła przygoda artystyczna.



Przedstawienie powstało w ramach projektu „Olga Boznańska. Wszystkie kolory tańca”, realizowanego przez Balet Dworski Cracovia Danza. Antoni wraz z innymi uczniami naszej szkoły ( Zofia Biela, Emma Kania) wziął udział w warsztatach tanecznych, które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej w Myślenicach, a następnie w próbach w Krakowie.



Dla Antosia i jego rodziny był to niezapomniany moment, pełen emocji i radości. Występ w Teatrze Groteska był wspaniałym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Edyta Baranek

 

1
2
3
4

Back to top