czytam sobie 4W roku szkolnym 2023/2024 w klasie 2a w piątki rządziły książki. Co tydzień dzień rozpoczynaliśmy od innej lektury. Najpierw nauczyciel czytał dzieciom przez 10 minut wybraną przez siebie książkę. Następnie przez kolejne 10 minut dzieci czytały w ciszy przyniesione przez siebie książki.

 

W przyjemnej atmosferze, w dowolnej pozycji dzięki książkom uczniowie przenosili się w świat wyobraźni. Pozytywna reakcja dzieci na ten projekt, a także informacje zwrotne typu: „Proszę Pani, ale co było dalej?” utwierdza w przekonaniu, że warto zarażać dzieci zamiłowaniem do książek.

 

Czytaliśmy m.in. „Pamiętnik grzecznego psa” K. Terechowicz, W. Cesarz, „Tekla” K. Śmigielska, „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szpitala” H.Willis, M. Widmark, „Kubuś Puchatek” A.A. Milne, „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, „Dzieci z ulicy Awanturników” A. Lindgren, „Nela i kierunek Antarktyda”, „Wielka księga zwierzaków” M. Wojciechowska, „Albert i potwór” G. Bergstrom i inne.

 

Polecamy te tytuły na wakacje! :)

Izabela Jędrocha

 

czytam_sobie (6)
czytam_sobie (7)
czytam_sobie (8)
czytam_sobie (9)
czytam_sobie (10)
czytam_sobie (11)
czytam_sobie (1)
czytam_sobie (2)
czytam_sobie (3)
czytam_sobie (4)
czytam_sobie (5)

Back to top