przygoda z lektura 23 5W dniu 11 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej „Przygoda z lekturą” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Uczniowie klas II zmierzyli się z testem dotyczącym znajomości lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek, a uczniowie klas III próbowali swoich sił z lekturą pt. „Dzieci  z Bullerbyn”.

Udział wzięło 46 uczestników z 16 szkół z terenu Miasta i Gminy Myślenice.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie techniki czytania, wyrażania myśli w mowie i piśmie, rozwijanie wrażliwości i kształcenie twórczej wyobraźni oraz popularyzacja literatury dziecięcej.

Powołana przez organizatora komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

- kategoria klas II:

I miejsce:

Zofia Kot Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Głogoczowie

II miejsce:

Natalia Matrejek Szkoła Podstawowa w Zawadzie

III miejsce:

Weronika Sawicka Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Osieczanach

Wyróżnienie:

Wojciech Bajor Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach

Krzysztof Grabowski Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach

- kategoria klas III:

I miejsce:

Konrad Motyka Szkoła Podstawowa w Zawadzie

Miłosz Czaplicki Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach

II miejsce:

Ewelina Święch Zespół Placówek Oświatowych im. prof. Karoliny Lanckorońskiej w Jasienicy

Filip Słowik  Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach

III miejsce:

Karolina Wojtas Zespół Placówek Oświatowych w Bysinie

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciężką pracę i udział w naszym konkursie. Informacja o terminie rozdania nagród zostanie wysłana pocztą elektroniczną do Szkół Laureatów i Wyróżnionych w Konkursie.

Koordynatorki Konkursu:

Barbara Kaperek