pierniki 3a 13Grudzień to okres, w którym wielkimi krokami zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia. Czas ten nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 3a postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.

Dnia 15 grudnia odbyło się w naszej klasie wielkie pieczenie świątecznych pierników. W cudownej atmosferze współpracy uczniowie wykrawali pierniczki z wcześniej przygotowanego ciasta. Podzieleni na grupy byli odpowiedzialni za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika (oczywiście pod nadzorem wychowawcy:) ) oraz mierzenie czasu pieczenia. Ta kulinarna zabawa zaowocowała nie tylko utrwaleniem zagadnień z edukacji matematycznej (gram, dekagram i kilogram) lecz przede wszystkim również integracją między uczniami.

klasa 3a z wychowawcą Edytą Baranek

pierniki_3a (1)