muzeum inzynieriiDnia 22 marca 2022 r. uczniowie klasy II a i III b wraz z opiekunami Panią Edytą Baranek, Panią Iwoną Zachariasz, Panią Justyną Jania oraz Panem Marcinem Gmyrkiem wybrali się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Celem wycieczki było odwiedzenie Strefy Kreatywności Muzeum oraz zwiedzanie wystawy " Tramwaje na Wawrzyńca", której zwieńczeniem było wcielenie się w rolę motorniczego i jazda tramwajem na symulatorze.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, w których rozpoczęliśmy naszą niezwykłą podróż do miasta przyszłości. Poprzez zabawę klockami kształtowaliśmy nasze umiejętności społeczne. Praca w zespole nie ograniczała jednakże naszej samodzielności. Poprzez ciągły ruch angażowaliśmy się w zabawę zarówno emocjonalnie, jak i intelektualnie.

Efektem tej współpracy były wspaniałe konstrukcje, budowle przedstawiające miasto przyszłości.

Po godzinnej zabawie przyszedł czas na zwiedzanie wystawy " Tramwaje na Wawrzyńca". W ponad stuletniej hali, zebrano kilka czynnych, historycznych wagonów tramwajowych. Zbiór ten jest obecnie największym i najbardziej reprezentatywnym spośród wszystkich polskich kolekcji. Wszystkie pojazdy udostępnione zwiedzającym, zostały odrestaurowane i w pełni pokazują stan z dawnych lat, kiedy były używane. Uczniowie mogli wejść do każdego z wagonów i poczuć się jak za dawnych czasów. Na koniec każdy z uczniów mógł wcielić się w rolę motorniczego tramwaju i przejechać się na symulatorze.

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie bardzo nam się podobała. Była niezwykłą przygodą, pełną odkryć, ale przede wszystkim świetną zabawą! :)

Edyta Baranek

Iwona Zachariasz