serce z owocowW ramach działań mających na celu promowanie zdrowego odżywiania i stylu życia w naszej szkole został przeprowadzony Dzień Zdrowego Jedzenia. Uczniowie klas I-III zostali zapoznani z zasadami higieny podczas wykonywania posiłków oraz zostały omówione zasady zdrowego odżywiania. W tym dniu dzieci wykonywały pyszne, kolorowe kanapki ze zdrowych produktów (chleb pełnoziarnisty, mnóstwo warzyw i owoców).

W celu wspomagania szkoły w budowaniu świadomości prozdrowotnej i poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie u dzieci w dniu 17 listopada zostało zorganizowane spotkanie z Panią doktor Małgorzatą Lach. Pani doktor opowiadała nam o swojej pracy, omówiła nam piramidę żywienia, a właściwie nową jej wersję, która obowiązuje od 2016 roku i teraz nazywa się Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest uprawianie sportu, odpowiednie odżywianie i dbanie o higienę całego ciała.

Edyta Baranek i Edyta Jochymik

jem_zdrowo (5)