slo25 dz5 4Ostatni dzień polsko-słoweńskiej wymiany 

Ostatni dzień pobytu naszych słoweńskich przyjaciół w Polsce upłynął w wyjątkowej atmosferze wspólnej zabawy i integracji. Rano w naszej szkole odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez panią Karolinę Druzgała-Pawlak, dyrektor artystyczną zespołu Ziemia Myślenicka. Uczniowie z Polski i Słowenii poznawali podstawowe kroki tańców ludowych, a zajęciom towarzyszyło wiele radości i pozytywnej energii.

 

 

Następnie wszyscy udali się do Zespołu Placówek Oświatowych w Drogini, gdzie pan Zbigniew Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia poprowadził warsztaty sportowe z gry w speedball. Dziękujemy dyrektorowi szkoły, panu Jarosławowi Pietrzakowi, za gościnność i udostępnienie sali gimnastycznej, dzięki czemu mogła się odbyć ta wyjątkowa lekcja sportu. Uczniowie ze Słowenii po raz pierwszy mieli okazję zagrać w speedball – dyscyplinę nieznaną w ich kraju. Po dzisiejszych zajęciach być może to właśnie oni jako pierwsi wprowadzą tę grę w Słowenii!

 

Po sportowych emocjach nasi goście odwiedzili Muzeum Niepodległości w Myślenicach, gdzie słoweńscy uczniowie poznali historię naszego miasta.

 

Na zakończenie dnia odbyła się pożegnalna kolacja, podczas której wręczono drobne upominki i podziękowania. Po wspólnych zdjęciach i serdecznych pożegnaniach słoweńska grupa wyruszyła w drogę powrotną do swojego kraju.

 

Ten tydzień był naprawdę wyjątkowy – pełen nowych doświadczeń, nauki, zabawy i wspólnych rozmów. Nawiązały się piękne przyjaźnie, które – mamy nadzieję – przetrwają mimo dzielących nas kilometrów. Już dziś tęsknimy za naszymi przyjaciółmi i wierzymy, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku, tym razem w Słowenii.

 

Monika Wójtowicz

 

slo25_dz5 (4)
slo25_dz5 (5)
slo25_dz5 (6)
slo25_dz5 (1)
slo25_dz5 (2)
slo25_dz5 (3)
slo25_dz5 (4)
slo25_dz5 (5)
slo25_dz5 (6)
slo25_dz5 (1)
slo25_dz5 (3)

 

Back to top