narty2022Uczniowie naszej szkoły w trakcie ferii zimowych wzięli udział w projekcie pt. ,,Szkoła na narty”, organizowanym przez Miasto i Gminę Myślenice. Przez 7 dni wybrani uczniowie mieli możliwość stawiania swoich pierwszych kroków na nartach pod czujnym okiem instruktorów na „Górze Wrażeń” na Zarabiu.

Chętnych było bardzo dużo, jednak nasza szkoła otrzymała tylko 16 miejsc, w związku z tym szczęśliwa szesnastka mogła cieszyć się wspaniałymi chwilami na śniegu. Czasami nawet pomimo deszczowej pogody byli uśmiechnięci i zadowoleni ze spędzanego aktywnie czasu.

W pierwszym tygodniu ferii opiekę nad uczniami pełnił Pan Marcin Gmyrek, a w drugim tygodniu ferii czuwała nad uczniami koordynatorka całego projektu w naszej szkole Pani Anita Wygona-Wątor. Codziennie mogliśmy obserwować radość, która uwarunkowana była zdobywaniem nowego doświadczenia i widocznymi postępami naszych uczniów.

Nauka jazdy na nartach była dostosowana do wieku dzieci, tak aby w łatwy i przyjazny dla nich sposób zdobywali umiejętności nowej dyscypliny sportowej nie czując przy tym żadnej presji, czy stresu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu, aby kolejni uczniowie mogli poznać technikę wspaniałego zimowego sportu jakim jest narciarstwo.

Anita Wygona-Wątor

narty2022 (7)