robotykaDzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska udało się pozyskać  SP nr 54 w Krakowie i SP nr 1 w Myślenicach grant pt:  „Nauka, zabawa i rozwój - warsztaty konstruowania i programowania robotów”, dedykowany dla klas edukacji wczesnoszkolnej (1-3) z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Głównym celem niniejszego projektu jest przeprowadzenie dedykowanych warsztatów z budowania i programowania robotów, wykorzystując zestawy edukacyjne Lego.

Warsztaty będą wykorzystywały metodę 4Z, tzn. Zobacz, Zbuduj, Zbadaj i Zaprogramuj, obejmującą 4 moduły tematyczne:

1.Siły,

2. Prędkość,

3.Wytrzymałe konstrukcje,

4. Badanie kosmosu.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się w sposób przystępny dla ich wieku o świecie różnych maszyn, siłach działających na budowane modele, konstrukcji tych modeli oraz możliwościach ich programowania. Podsumowaniem każdych zajęć będzie etap zabaw i eksperymentowania ze zbudowanym modelem, zakończony utrwaleniem efektu dydaktycznego zajęć.

Zajęcia są bezpłatne, organizowane w wybranych klasach w szkole, klasach 1-3 (4 zajęcia ) dla grupy 12 osobowej.

klasa

terminy