groteska23 126.10 miłośnicy teatru z naszej szkoły pod opieką pani wicedyrektor Mirosławy Chmiel i pani Anity Wygony -Wątor kolejny raz uczestniczyli w spektaklu w Teatrze Groteska. Tym razem było to przedstawienie pt. „Wszechświaty mojego taty”.

Sztuka ta opowiada historię ojca samotnie wychowującego dziecko, trudniącego się obwoźnym handlem, siłą rzeczy zabierającego swoje dziecko do pracy. W tym kontekście wielobarwność zachowań taty, pomysły, na jakie wpada, są próbą rekompensaty dziecku trudnego dzieciństwa. W spektaklu uwidacznia się bezwarunkowa miłość ojca do córki, chęć uchronienia jej przed złym, niesprawiedliwym światem.

Spektakl stawia młodemu widzowi pytania:

Czy to prawda, że w całym kosmosie tata najbardziej kocha swoje dziecko? Czy znajdzie je wszędzie, choćby ukryło się w najciemniejszym szałasie albo w trawie… albo w szafie… albo w najdalszym zakątku wszechświata? A raczej – wszechświatów. Bo przecież każdy tata, choć z wierzchu może być brodaty jak żubr, łysy jak księżyc, wysoki jak wieża, kulisty jak planeta, w głębi duszy jest kosmonautą, który przemierza dla swojej córki – i razem z nią – Wszechświaty Taty. Zachęcamy Wszystkich do obejrzenia tego barwnego przedstawienia.

Po spektaklu młodzież miała niecodzienną możliwość rozmowy z aktorami występującymi w tej sztuce, z reżyserem, z paniami przygotowującymi choreografię taneczną, scenografię.

Uczniowie pełni wrażeń wracali do Myślenic.

Anita Wygona - Wątor

groteska23 (1)