ludowyW dniu 1 czerwca w ramach projektu pod nazwą "Bliżej kultury -poznajemy krakowskie teatry" uczniowie klas IVa i IVb pod opieką Pań Wychowawczyń: Teresy Salawy-Ogórek i Moniki Kozyry-Ulman oraz pani Moniki Błachut i opiekuna projektu pani Anity Wygony -Wątor odwiedzili Małą Scenę Teatru Ludowego pod Ratuszem w Krakowie.

 

Obejrzeli tutaj sztukę pt. CALINECZKA. Jest to adaptacja jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Kto by pomyślał, że w tak małej, delikatnej i kruchej Calineczce ukryta jest tak wielka siła? Niezwykle ważna opowieść o odwadze bycia sobą, o nieuleganiu modom i trendom, o akceptacji i przyjaźni.

 

Spektakl realizowany był w ramach projektu „Mali Przewodnicy Zmysłów”, jako suma doświadczeń zebranych podczas warsztatów multisensorycznych prowadzonych przez artystów teatralnych dla dzieci. Warsztaty i produkcja skierowana była do najmłodszej publiczności Teatru Ludowego, realizowana jako spektakl do doświadczania wszystkimi zmysłami. Nasi uczniowie wchodzili w interakcję z aktorami. Spektakl był barwny, oglądając go można było przenieść się w baśniowy świat, sztuka rozśmieszała, ale przede wszystkim wychowywała, pokazywała prawdziwe wartości, które powinny obowiązywać w naszej codzienności.

 

Wszystkie Dzieciaki wróciły zadowolone z wycieczki do teatru.

 

Anita Wygona-Wątor

Back to top